На Дніпропетровщині протягом періоду з 1 квітня по 30 червня діяла нерестова заборона на вилов риби. За цей час інспектори виявили майже 659 порушень правил рибальства, що спричинило збитки регіону на суму близько шести мільйонів гривень.
Про це повідомляється на офіційній сторінці обласного рибоохоронного патруля.
Зокрема, фахівці виявили 115 серйозних порушень, які стосувалися використання заборонених знарядь лову, таких як сітки, «павуки», «драчі», раколовки. Окрім цього, інспектори склали 477 протоколів відповідно до частини 3 статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення, 24 матеріали — за частиною 1 статті 88-1 КУпАП, а також один протокол за статтею 164. Крім того, було оформлено 42 акти виявлення й вилучення безхазяйного майна.
Керівник рибоохоронного патруля Юрій Хорольський повідомив:
«Протягом цього періоду на порушників накладено штрафи на суму 47 107 гривень. Збитки, завдані рибному господарству, склали 5 902 911 гривень. В ході рейдів інспектори вилучили 1 035 кілограмів водних біоресурсів, з яких 721 кілограм — на водоймах, 162 кілограми — за незаконне придбання чи збут, та 152 кілограми — за актами безхазяйного майна. Окрім цього, було вилучено 234 одиниці заборонених знарядь лову та 19 плавзасобів».
До судових органів передано 108 справ. Ще 32 матеріали були направлені до поліції із метою відкриття кримінальних проваджень за статтею 249 Кримінального кодексу України.
Варто зазначити, що окрім заборони на рибальство, що діяла у регіоні, завершилася також заборона на вилов річкових раків. Втім, під час їхнього збору необхідно дотримуватися таких правил:
– Максимальна кількість раків, які можна виловити за добу, не повинна перевищувати 30 штук на одного рибалку;
– Заборонено ловити раків у нічний час (після заходу сонця і до сходу) із застосуванням підсвітки;
– Рак має бути не меншим за 9–11 см у довжину, залежно від типу водойми.
За порушення встановлених правил передбачено різні види відповідальності — від адміністративних штрафів до кримінальних санкцій. Окрім цього, порушникам доведеться компенсувати збитки, завдані рибному господарству, у розмірі 3 332 гривні за кожного рака.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро.