Захід об’єднав громадських активістів, журналістів, волонтерів, митців та всіх небайдужих до долі українців, які проживають на тимчасово окупованих територіях. У Києві відбулася важлива дискусія, присвячена реаліям і викликам життя по той бік лінії фронту.
Під час розмови було розглянуто такі ключові питання:
1. Що відбувається в зонах тимчасової окупації?
2. Які основні труднощі та загрози переживають місцеві мешканці?
3. Яким чином громадськість, волонтерські та мистецькі ініціативи допомагають підтримувати дух і життя людей у цих складних умовах?
Захід являє собою важливу платформу для обміну інформацією, встановлення контактів і спільного пошуку шляхів вирішення проблем, що постають перед українцями в умовах окупації.
Команда «Детектора медіа», яка понад 20 років виконує роль наглядача (watchdog) за українськими ЗМІ, продовжує аналізувати якість медіаконтенту та заохочувати медіагравців дотримуватися високих професійних і етичних стандартів. Метою цієї діяльності є забезпечення суспільства достовірною, повною і збалансованою інформацією.
До 22-річчя з дня заснування видання команда відновлює Спільноту – об’єднання активних людей, які бажають і мають змогу фінансово підтримати видання, брати участь у генерації спільних ідей і отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Найважливіші завдання, яких прагне реалізувати Спільнота «Детектора медіа»:
– Сприяння розвитку якісної журналістики;
– Підтримка прозорості та чесності медіа;
– Залучення активних громадян до контролю за інформаційним простором;
– Поширення об’єктивної інформації у суспільстві.
В умовах сьогодення, коли якість журналістики набуває особливої ваги, ця ініціатива набуває ще більшого значення. Відповідальна і професійна медіа діяльність залишається ключовим інструментом підтримки правди та інформованості українців про події, що відбуваються як у країні, так і на тимчасово окупованих територіях.