Світові ЗМІ про висловлювання китайського міністра

Христина Левченко

3 Липня, 2025

Міністр закордонних справ Китаю Ван І під час зустрічі з головою європейської дипломатії Каєю Каллас заявив, що Пекін не може дозволити собі поразку Росії у війні в Україні, оскільки побоюється, що в такому разі Сполучені Штати повністю переключать свою увагу на Китай. Цю інформацію оприлюднює найстаріша англомовна газета Гонконгу South China Morning Post (SCMP), посилаючись на власні джерела.

Декілька аспектів цієї заяви мають особливе значення:

– Коментар Ван І, адресований представнику Європейського Союзу Кає Каллас, подтвердив припущення багатьох у Брюсселі стосовно позиції Пекіна, хоча він і суперечить офіційним публічним заявам Китаю.
– Міністерство закордонних справ КНР неодноразово наголошує, що Китай «не є стороною» конфлікту.
– Висловлена відкритість китайського міністра викликала здивування серед деяких європейських посадовців.

Водночас Ван І категорично спростував звинувачення в тому, що Китай надає матеріальну або військову підтримку Росії. За його словами, якби Пекін справді допомагав, війна «вже давно б закінчилася». У ході розмови Ван І нібито прочитав Каллас кілька історичних лекцій, акцентуючи увагу на стратегічних аспектах ситуації.

Підсумовуючи свою позицію, міністр підкреслив, що, хоча Китай і не ініціював конфлікт, тривалість війни може відповідати стратегічним інтересам Пекіна, особливо за умови подальшої уваги Сполучених Штатів до подій в Україні.

Причини незадоволення Китаю щодо Європейського Союзу також стали предметом обговорення. Джерела повідомляють, що Ван І натякнув Кає Каллас на невдоволення Пекіна діями Брюсселя, зокрема, планами ЄС включити до «чорного списку» два китайські банки за порушення санкцій, накладених на Росію. У зв’язку з цим Ван І відкрито погрожував вжити заходів у відповідь, якщо кредитори дійсно опиняться в санкційних списках.

Додатково варто зауважити:

– Видання підкреслює майже повну залежність Європейського Союзу від китайських поставок, які є критичними для виробництва широкого спектру продукції, від авіаційної техніки та високотехнологічної зброї до автомобілів і побутової техніки.
– Раніше газета The New York Times повідомляла, що ФСБ у внутрішніх документах розглядає Китай як серйозну загрозу національній безпеці Росії.

Ілюстративним вмістом матеріалу є зображення Міністра закордонних справ Китаю Ван І, авторство якого належить Associated Press.

Таким чином, дипломатичний діалог між Пекіном і Брюсселем демонструє складність і багатошаровість відносин, що формуються у світлі тривалої війни в Україні та її глобальних наслідків для безпеки й політики.

Автор

  • Христина Левченко

    Міська репортерша. У центрі її уваги — життя столиці, інфраструктура, влада і люди.
    Гасло: «Київ змінюється щодня. Я — фіксую кожну мить».

різне

Залишити коментар