Конфлікт в Україні: російські війська наступають у Запорізькій області – новини на LB.ua

Христина Левченко

4 Липня, 2025

Російські збройні формування здійснили просування у селі Кам’янське Запорізької області та намагаються утвердитися на правому березі річки Янчекрак.

Інформацію про це надав співзасновник аналітичного проєкту DeepState Руслан Микула, повідомляє «Суспільне». За словами Микули, останні тижні противник активно нарощував свої сили та посилював дронову активність. Зокрема, ворожі атаки були спрямовані на логістичні шляхи та підходи до позицій. В даний момент окупанти намагаються взяти населений пункт під повний контроль.

Речник Сил оборони Півдня Владислав Волошин уточнив, що попри ці спроби, російським військам поки що не вдається закріпитися в Кам’янському. Лінія бойового зіткнення наразі проходить вздовж річки Янчекрак. Однак у разі захоплення села ворог може отримати прямий шлях до міста Запоріжжя.

Волошин також зазначив:
– Практично не залишилось жодної вцілілої будівлі або навіть окремої стіни в Кам’янському.
– Твердження про наявність у селі укріплених позицій ворога є перебільшенням.
– Сили оборони не утримують позиції на повністю зруйнованих територіях, а відходять на сусідні фланги та глибше в оборонні рубежі.
– Російські війська намагаються проникнути на правий берег Янчекраку, просуваючись через плавні та зарості камишу.
– Проте їм фактично немає де закріпитися, тому зайняти довготривалі позиції на цій ділянці не вдається.

Таким чином, ситуація на цій ділянці залишається напруженою, а контроль за Кам’янським залишається ключовим для подальшого розвитку бойових дій у регіоні.

Автор

  • Христина Левченко

    Міська репортерша. У центрі її уваги — життя столиці, інфраструктура, влада і люди.
    Гасло: «Київ змінюється щодня. Я — фіксую кожну мить».

різне

Залишити коментар