Афганістан привертає увагу шукачів пригод.

Олена Ткач

6 Липня, 2025

Туризм уже забезпечує значний прибуток для Афганістану
фото з відкритих джерел

Заступник міністра туризму талібського уряду Кудратулла Джамал підкреслює, що Афганістан прагне відкриватися для мандрівників із різних країн та розвивати з ними співпрацю.

Незважаючи на міжнародну ізольованість і репутацію однієї з найбільш небезпечних держав світу, Афганістан набирає популярність серед туристів-екстремалів. Сьогодні сюди прибувають не лише індивідуальні мандрівники, а й організовані делегації. Це стало можливим завдяки ініціативам талібського керівництва, яке визначило вектор на розвиток туристичного сектору. Про це повідомляє «Главком» із посиланням на The Independent.

Кудратулла Джамал поділився думкою, що туризм уже генерує значні надходження до бюджету, а також сприяє більш справедливому розподілу фінансових ресурсів серед населення у порівнянні з іншими галузями економіки.

Для полегшення в’їзду таліби спростили процедуру оформлення – туристичні візи оформлюють швидко, а з аеропорту Кабула регулярно відправляються рейси до Дубая та Стамбула. Також функціонують наземні пункти пропуску. Для підготовки спеціалістів у сфері гостинності було створено спеціалізовану освітню установу, хоча навчання доступне лише чоловікам.

Офіційні дані свідчать, що у 2023 році країну відвідали майже 9 000 іноземних гостей, а тільки за перші три місяці 2024-го – приблизно 3 000. Водночас безпекова ситуація лишається серйозною проблемою. Наприклад, у місті Баміан, одному із ключових туристичних центрів, торік внаслідок нападу бойовиків «Ісламської держави» загинули шестеро осіб, серед яких були троє туристів із Іспанії.

Окрім ризиків, виникають питання етичності таких подорожей. З моменту приходу талібів до влади в серпні 2021 року встановлено теократичний режим, який суттєво обмежив права жінок. Вони мають право лише на початкову освіту, фактично ізольовані від суспільного життя та професійної діяльності, їх пересування обмежене, а дрес-код суворо регламентований.

Водночас таліби запевняють, що готові приймати до країни не лише чоловіків, а й жінок-туристок. Іноземних гостей жіночої статі порівняно із місцевими рідше змушують закривати обличчя, а також дозволяють відвідувати деякі публічні простори, зокрема парки. Міністр туризму зазначив: «Ті, хто шанує наші закони та традиції, уже прибували і можуть продовжувати приїздити».

Раніше «Главком» повідомляв із посиланням на ТАСС, що Москва офіційно визнала Ісламський Емірат Афганістан.

Це рішення було ухвалене лідером Росії Володимиром Путіним за пропозицією міністра закордонних справ Сергія Лаврова. Вказується, що такий крок демонструє намір Москви налагоджувати дипломатичний діалог.

Крім того, генеральна прокуратура Російської Федерації звернулася до Верховного суду з проханням призупинити заборону діяльності терористичного руху «Талібан», який прийшов до влади в Афганістані 2021 року. Про це також повідомляє «Главком» із посиланням на російські ЗМІ.

Розгляд адміністративної заяви генпрокурора у Верховному суді РФ запланований на 17 квітня і відбудеться в закритому режимі.

Раніше до Державної думи Росії було внесено законопроєкт, що дозволяє виключити радикальний ісламістський рух «Талібан» зі списку терористичних організацій. Після ухвалення законопроєкту Держдума, він був підписаний президентом Путіним.

Згідно з новим правовим документом, заборона на діяльність організації, визнаної терористичною в Росії, може бути скасована рішенням суду на підставі позову генпрокурора або його заступника. Для позитивного рішення потрібно мати фактичні докази того, що організація після включення її до списку припинила свою діяльність, спрямовану на пропаганду, виправдання і підтримку тероризму.

Варто також зазначити, що Китай встановив офіційні дипломатичні відносини з рухом «Талібан», який захопив владу в Афганістані та вважається на Заході терористичною організацією.

Автор

  • Олена Ткач

    Фахівчиня з цифрового маркетингу. Пише просто про складне: штучний інтелект, мобільні додатки, технології в Україні.
    Гасло: «Технології — це просто. Особливо, коли пояснюю я».

різне

Залишити коментар