Інтерв’ю з військовослужбовцем: які теми краще уникати — УНІАН

Христина Левченко

6 Липня, 2025

Військовослужбовець, який брав участь у бойових діях на Донбасі та операції з висадки на лівому березі Дніпра, поділився думками про те, що певні запитання нерідко ставлять люди, котрі не розуміють специфіки війни.

Богдан Пржегалинський, заступник командира 39-ї окремої бригади берегової оборони 30-го корпусу морської піхоти, у відвертому інтерв’ю розповів про те, які питання вважає некоректними у спілкуванні з військовими.

Воїн Збройних Сил України, що захищає країну з 2016 року, підкреслив, що абсолютно безглуздо ставити запитання про те, коли завершиться війна. Він зауважив:

– Найчастіше це питання звучить з певним емоційним надривом: «Коли ж нарешті закінчиться ця війна?»
– Військовослужбовці та цивільні, які безпосередньо долучені до подій на фронті, рідко так питають.
– Такі запитання здебільшого походять від тих, хто не має безпосереднього відношення до війни, окрім емоційних переживань, викликаних новинами.

Пржегалинський також звернув увагу, що іноді певні громадяни можуть пожертвувати символічні п’ять гривень на підтримку ЗСУ, а потім тривалий час «пишатися своїм вагомим внеском у перемогу». Військовий висловився так щодо подібних запитань:

– Вони неприємні, бо сприймаються як знецінення подвигу та зусиль українських захисників.
– Людина, яка ставить подібне запитання, часто здається не надто поінформованою.
– Особисто він відповідає, що війна закінчиться тоді, коли кожен, зокрема й той, хто ставить це запитання, почне докладати реальні зусилля для цього.

Підполковник вважає, що таке питання можна коректно поставити, якщо воно сформульоване з точки зору аналітики, наприклад: чи є на даний момент видимі зміни в перебігу повномасштабної війни на користь України.

Окрім того, одним із найбільш безглуздих, на думку Пржегалинського, є запитання про те, чи не шкодують військові про свій вибір йти на війну. Він акцентує увагу на наступному:

– Особливо недоречними є такі питання, коли їх адресують мобілізованим, а не кадровим військовим, котрі свідомо обирали професію захисника.
– Чимало військовослужбовців сьогодні в армії не пішли служити за покликом кар’єри, а захищають своїх рідних, домівки та близьких.
– В такі моменти слід розуміти, що війна супроводжується постійними емоційними коливаннями.

Інші Новини щодо служби в ЗСУ

Раніше УНІАН повідомляв про думки військових стосовно проблем мобілізації та репутації територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК). Зокрема, командир 413-го окремого батальйону безпілотних систем «Рейд» Євген Карась відзначив, що негативна репутація ТЦК зумовлена переважно страхом українців перед мобілізацією.

Крім того, нещодавно президент України підписав закон, який гарантує компенсацію за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення військовослужбовця під час дії воєнного стану.

Вас також можуть зацікавити новини:

Автор

  • Христина Левченко

    Міська репортерша. У центрі її уваги — життя столиці, інфраструктура, влада і люди.
    Гасло: «Київ змінюється щодня. Я — фіксую кожну мить».

різне

Залишити коментар