Ризики використання алюмінію в антиперсперантах — думка дерматолога

Олена Ткач

6 Липня, 2025

Дерматолог Віра Павлова розповіла про реальну шкоду здоров’ю, яку може завдати алюміній, що міститься в антиперспірантах. Вона також пояснила, як правильно обирати дезодорант чи antiperspirant.

Для кого алюміній у дезодорантах є небезпечним

Згідно з медичними поясненнями, солі алюмінію, які входять до складу більшості популярних антиперспірантів, виконують функцію закупорювання потових залоз, що блокує рясне потовиділення. Проте алюміній у таких засобах не становить загрози для здоров’я більшості людей. Виняток становлять пацієнти з хронічною нирковою недостатністю, у яких можуть виникнути складнощі з виведенням металу з організму.

Також до групи ризику входять особи, що мають проблеми з кістками: підвищений рівень алюмінію в організмі здатен послаблювати кісткову тканину.

Інші джерела алюмінію

Віра Павлова зазначає, що алюміній можна знайти не лише в антиперспірантах, але й у деяких косметичних продуктах, зокрема в таких як креми, зубні пасти, тіні для повік, пудри та рум’яна.

Можливі ризики включають алергічні реакції та подразнення шкіри. У разі занепокоєння з приводу накопичення металів в організмі варто звернутися до лікаря та здати відповідні аналізи, – зазначила дерматолог.

Як правильно вибирати дезодоранти та антиперспіранти

За рекомендацією лікаря, перш за все слід уважно вивчати склад засобів гігієни. Варто уникати продуктів, які містять:

  • парабени — речовини, що можуть порушувати роботу ендокринної системи;
  • тріклозан — антибактеріальний компонент, який при тривалому застосуванні може сприяти формуванню стійких мікробів на шкірі.

Дерматолог додала, що найменше подразнюють шкіру антиперспіранти у формі стік. Такі засоби ідеальні для чутливої шкіри, проте можуть залишати сліди на темному одязі.

Для чутливої чи пошкодженої шкіри найкраще підбирати засоби, які не містять спирту, ароматизаторів або барвників, що також допомагає уникнути додаткового подразнення.

Додаткова інформація

Читайте також:
Як швидко вилікувати сонячний опік: поради дерматолога
(Для ознайомлення з рекомендаціями щодо лікування опіків, знайомтеся з матеріалами за посиланням.)


Джерело: Вікна


Якщо ви виявили помилку в тексті, будь ласка, виділіть відповідний фрагмент і натисніть Ctrl+Enter.

Автор

  • Олена Ткач

    Фахівчиня з цифрового маркетингу. Пише просто про складне: штучний інтелект, мобільні додатки, технології в Україні.
    Гасло: «Технології — це просто. Особливо, коли пояснюю я».

різне

Залишити коментар