У Києві очікуються потужні пориви вітру, тому мешканців просять бути максимально пильними та обережними.
За даними Українського гідрометеорологічного центру, до кінця дня 30 жовтня та протягом 31 жовтня у столиці прогнозуються вітрові пориви зі швидкістю 15–20 метрів на секунду. Для Києва оголошено І рівень небезпечності — жовтий. У повідомленні синоптиків наголошується:
«Під час сильного вітру радимо громадянам бути надзвичайно уважними, уникати прогулянок поблизу дерев, рекламних конструкцій і ліній електропередач. Просимо дотримуватися рекомендацій відповідних служб надзвичайних ситуацій».
### Рекомендації під час сильного вітру
Експерти радять:
– щільно зачиняти вікна в житлових і робочих приміщеннях;
– знімати з балконів предмети, які можуть бути небезпечними та впасти на вулицю;
– у разі необхідності ховатися у приміщенні або природних укриттях;
– триматися на безпечній відстані від рекламних щитів, ліній електропередач і великих дерев;
– уникати паркування авто під деревами або біля нестійких конструкцій.
### Контакти екстрених служб у випадку надзвичайних ситуацій
У разі потреби слід звертатися до відповідних служб за наступними номерами:
– у разі падіння дерева або зламаних гілок — аварійно-диспетчерська служба «Київзеленбуд»: (044) 272 40 18;
– при загрозі життю або потребі у рятувальній допомозі — на номер служби порятунку 101 або (044) 430 37 13 (телефон КАРС);
– при травмуванні людей — екстрений медичний номер 103;
– у разі не працюючих світлофорів або пошкодження дорожніх знаків — Центр організації дорожнього руху за номером (050) 387 35 42.
### Можливі ускладнення руху в окремих районах міста
Через сильні вітрові пориви існує ймовірність падіння дерев і гілок у парках, набережних та поблизу старих будівель. Комунальні служби попереджають про можливі затори на окремих ділянках Печерського, Оболонського та Святошинського районів. Водіїв рекомендують завчасно обирати альтернативні маршрути уникаючи проблем на дорогах.
Синоптики також нагадують, що вітер такої сили є небезпечним не лише для транспорту, а й для пішоходів. Тому у період негоди краще утриматися від необґрунтованого перебування на відкритому повітрі.