Агента російських спецслужб у Дніпрі засудили до 15 років за підрив авто з прокурором за вказівкою ворога

Ірина Демченко

19 Липня, 2025

До 15 років позбавлення волі засуджено агента спецслужб Російської Федерації, який за завданням ворога у Дніпрі здійснив підрив автомобіля з прокурором

18 липня 2025 року суд визнав жителя Полтавської області винним у державній зраді, скоєнні терористичного акту та незаконному поводженні зі зброєю (відповідно до ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111, ч. 2 ст. 258, ч. 1 ст. 263, ч. 1 ст. 263-1 Кримінального кодексу України). Вироком йому призначено покарання у вигляді 15 років ув’язнення із конфіскацією майна.

В ході судового розгляду прокурорам вдалося довести, що засуджений був завербований представниками спецслужб РФ через Telegram-канал. Виконуючи отримані інструкції від куратора, він:

– заклав саморобний вибуховий пристрій у визначеному місці поруч з автомобілем прокурора в одному з районів міста Дніпра;
– активував вибухівку;
– встановив пристрій дистанційного спостереження та керування біля місця злочину.

У результаті вибуху, що стався 6 червня 2025 року, було поранено власника автомобіля — прокурора.

У рамках розслідування засуджений уклав угоду зі слідством, визнавши свою провину. Він надав покази щодо іншого співучасника, що дало можливість оперативно розкрити злочин.

Досудове розслідування у відношенні іншої особи, підозрюваної у скоєнні злочину, триває.

Розслідування кримінального провадження здійснювалося слідчими Управління Служби безпеки України в Дніпропетровській області під процесуальним керівництвом Дніпропетровської обласної прокуратури.

Автор

  • Ірина Демченко

    Журналістка з понад 7-річним досвідом. Пише про події у Україні та світі, міське життя, політику та культуру і моду.
    Гасло: «Пишу про Дніпро, як про свій дім».

різне

Залишити коментар