аналіз змагання від 6 липня 2025 року і тріумф Лендо Норріса

Владислав Мельник

6 Липня, 2025

Лендо Норріс здобув перемогу в надзвичайно складному та дощовому Гран-прі Великої Британії, що відзначився напруженою боротьбою на трасі. Він випередив свого товариша по команді McLaren, Оскара Піастрі, на 6,8 секунди. Водночас Піастрі втратив можливість перемогти через штраф у вигляді 10-секундного пенальті, призначеного за порушення правил під час уповільненого режиму гонки, коли на трасі працювала машина безпеки.

Основні події Гран-прі Великої Британії:

– Попри отримане покарання, Піастрі зайняв друге місце.
– Для Норріса це була перша перемога на Сільверстоуні та вже четверта у цьогорічному сезоні.
– Завдяки цій перемозі британський пілот скоротив відставання від Піастрі у загальному заліку чемпіонату до восьми очок.
– Ніко Гюлькенберг, який фінішував третім, вперше в своїй кар’єрі, що охоплює 239 гонок, піднявся на подіум Формули-1. Він поступився лідеру на 34,7 секунди.
– Піастрі очолив гонку на восьмому колі за умов дощу, обійшовши Макса Ферстаппена. Проте згодом пілоту McLaren було нараховано 10 секунд штрафу за небезпечну поведінку безпосередньо перед рестартом на 21-му колі, коли машина безпеки ще перебувала на трасі.
– Піастрі різко загальмував на прямій Hanger, змусивши Ферстаппена, що їхав другим, ухилятися та обігнати його, аби уникнути колізії.

Рішення суддів та наслідки інциденту:

Згідно зі статтею 55.15 Спортивного регламенту FIA, пілоту автомобіля №81 (Піастрі) забороняється різко гальмувати або виконувати будь-які маневри, що можуть загрожувати іншим гонщикам після згасання сигналу машини безпеки.

– У заяві стюардів зазначено:
«Дії автомобіля №81 є явним порушенням цієї статті. Відповідно до регламенту щодо покарань, було призначено 10-секундне штрафне покарання для машини №81».

– При виході з повороту Stowe перед рестартом Ферстаппен розвернувся на трасі й опинився на десятій позиції, втративши своє місце одразу після відновлення перегонів.
– Цей інцидент дав можливість Норрісу піднятися на другу позицію; щоб здобути перемогу, йому достатньо було залишатися в межах 10 секунд від Піастрі, який мав відбувати покарання під час піт-стопу на 43 колі.

Фінальна стадія гонки формула-1:

– Під час заключного раунду піт-стопів гонщики змінили проміжні (дощові) шини на сліки.
– Піастрі майже втратив контроль над болідом при виїзді з піт-лейну, вилетівши в зону безпеки у повороті Maggots.
– Відчуваючи несправедливість покарання, австралієць просив команду змінити позиції перед фінішем, але отримав відмову.
– Норріс фінішував із перевагою в шість секунд над Піастрі.
– Ніко Гюлькенберг з Sauber посів третє місце, відставши від лідера на 21 секунду, випередивши Льюїса Гамілтона на Ferrari, який став четвертим і відстав на п’ять секунд.

Читайте також:
– Формула-1: особистий залік пілотів та команд у 2025 році.

Автор

  • Владислав Мельник

    Колишній спортсмен, тепер — спортивний оглядач. Стежить за подіями в українському та світовому спорті.
    Гасло: «Мій спорт — ваші емоції».

різне

Залишити коментар