Антитіла IgG до гліадину
За словами фахівця, виявлення антитіл класу IgG до гліадину свідчить лише про вживання продуктів, що містять глютен. Це не є ознакою патологічного процесу, а нормальним імунним реагуванням організму.
Для підтвердження підозри на целіакію необхідно провести комплексне обстеження, яке включає аналіз крові на IgA, визначення антитіл класу IgA до тканинної трансглутамінази та ендомізію, а також біопсію дванадцятипалої кишки, – наголосила експерт.
Антитіла IgG до гельмінтів
Позитивні результати на IgG до гельмінтів не свідчать про активну інфекцію, а вказують лише на колишній контакт організму з паразитами. Антитіла IgG зберігаються в організмі місяцями, а іноді навіть роками.
Крім того, багато лабораторних тест-систем характеризуються перехресною реактивністю. Це означає, що позитивні показники IgG до таких паразитів, як опісторхи, токсокари, ехінококи, можуть виявлятися за відсутності симптомів, еозинофілії чи змін у печінці, що видно на КТ, УЗД або МРТ. Тому такі результати не є показом до лікування.
Fed-тест: антитіла IgG до харчових продуктів
Виявлення IgG-антитіл до конкретних харчових продуктів свідчить лише про регулярний контакт організму з ними і не є ознакою харчової непереносимості або запального процесу.
Насправді високий рівень IgG може свідчити про те, що певна їжа добре переноситься організмом і розцінюється як «своя».
Гастроентеролог зауважує: жодна офіційна медична організація не рекомендує проводити дослідження IgG до їжі, оскільки це може ввести в оману та призвести до необґрунтованих дієтичних обмежень.
На практиці люди часто отримують довгі списки продуктів, які нібито їм «не підходять», і виключають цілі групи їжі без реальної медичної потреби. Це може спричинити:
- недостатність харчування;
- дефіцит важливих поживних речовин;
- порушення відносин із їжею, наприклад, розвиток орторексії;
Якщо ж у пацієнта справді існує харчова алергія (IgE-залежна) або неалергійна харчова непереносимість, наприклад, лактазна недостатність чи целіакія, то тестування на IgG не допоможе виявити справжню причину захворювання.
Увага: Наведений матеріал має виключно загальноосвітній характер і не замінює медичну консультацію. Інформація призначена для ознайомлення з можливими симптомами, причинами та методами діагностики захворювань, але не повинна використовуватись для самостійної діагностики або самолікування. РБК-Україна не несе відповідальності за діагнози, встановлені на основі матеріалів сайту. У випадку проблем зі здоров’ям необхідно звернутися до кваліфікованого лікаря.