Автомобіль: Кому не рекомендується залишати авто під деревами влітку – корисні поради

Олена Ткач

1 Липня, 2025

Із настанням літнього сезону автомобілі масово піддаються впливу природних факторів, що можуть зашкодити їх зовнішньому вигляду та функціонуванню. Про це інформує видання «Радіотрек». На кузові авто осідають пилок, смоли, сік рослин, плоди, а також пташиний послід, що не лише забруднює поверхню, але й часто призводить до засмічення вентиляційних систем та створює загрозу для лакофарбового покриття. У деяких випадках це може стати причиною виникнення пожеж.

Перед тим, як залишити транспортний засіб на стоянці, рекомендується ретельно оглянути територію на наявність квітучих дерев і розлогих гілок. Незважаючи на природне походження, органічні відходи можуть нанести значну шкоду автомобілю.

Особливу увагу варто звернути на такі види дерев, які особливо шкодять авто:

  • Тополя – її пух забиває радіатор, вентиляційні отвори та простір під капотом, що підвищує ризик пожежі. До того ж, тополя виділяє велику кількість липкої смоли.
  • Липа – залишає на поверхні автомобіля липкий наліт, який швидко твердне і видалити його дуже складно.
  • Хвойні дерева – смола цих дерев є справжнім ворогом лакофарбового покриття, а шишки нерідко падають на кузов і можуть його подряпати.
  • Шовковиця (тутовник) – залишає на автомобілі фіолетові плями, які погано відмиваються.
  • Каштан – виділяє клейку рідину і одночасно «обстрілює» автомобілі колючими плодами.
  • Дерева, де гніздяться птахи – пташиний послід здатний швидко пошкодити лакове покриття кузова.

Окрім цього, варто враховувати вплив сильних поривів вітру, які можуть ламати гілки й завдавати фізичних ушкоджень автомобілю. У випадку сильних буревіїв існує ризик повалення цілих дерев на припарковані транспортні засоби.

Щоб зберегти власний автомобіль у належному стані, варто уникати паркування під деревами з густою зеленню, особливо в теплу і вітряну погоду.

Щодо догляду за салоном автомобіля, багато власників користуються послугами спеціалізованих автомийок, які також пропонують хімчистку. Проте очищення забруднень можна провести й самостійно, уникаючи високих витрат.

Для цього рекомендується:

  1. Вивільнити салон від непотрібного сміття та зайвих речей, які часто збираються всередині — це можуть бути старі чеки, порожні пляшки або банки, пакети, обгортки тощо.
  2. Провести вологе прибирання, ретельно видалити плями та забруднення. Для цього можна застосувати спеціалізовані очистувальні засоби або поліролі для обробки панелей автомобільного салону.

Дотримання цих рекомендацій допоможе підтримувати автомобіль у гарному стані як зовні, так і всередині, зменшуючи ризики виникнення пошкоджень, пов’язаних із впливом природних факторів.

Фото: pexels

Автор

  • Олена Ткач

    Фахівчиня з цифрового маркетингу. Пише просто про складне: штучний інтелект, мобільні додатки, технології в Україні.
    Гасло: «Технології — це просто. Особливо, коли пояснюю я».

різне