Не всі транспортні засоби однаково привертають увагу правоохоронців. Зокрема, застарілі «класичні» автомобілі у не найкращому стані або машини зі зміненим вихлопом чи надто великими колесами зазвичай зупиняють в першу чергу — адже такі авто часто мають незареєстровані модифікації.
Представник поліції озвучив, які моделі авто найрідше потрапляють під поліцейську перевірку, про що повідомляє видання uamotors.
Відповідно:
– Звичайні сімейні універсали або мінівени практично не викликають інтерес у інспекторів, оскільки їх власники здебільшого дотримуються правил і не створюють перешкод на дорозі. До таких «малопомітних» автомобілів належать універсали Skoda Octavia Combi, Mazda 6 та Subaru Legacy. Водночас седани цих же моделей частіше потрапляють у зону уваги поліції, хоча технічно вони не надто відрізняються.
– До переліку автомобілів, які перевіряють вкрай рідко, можна додати мінівени Mazda 5, Mitsubishi Xpander і Toyota Sienna, проте інтерес до них з’являється лише тоді, коли помітні яскраві ознаки тюнінгу.
Серед кросоверів найменше виділяються на дорозі корейські SsangYong Action, Tivoli та Rexton — стриманий дизайн цих авто рідко привертає погляди патрульних. Також нечасто зупиняють пасажирські фургони типу Citroen Berlingo, Peugeot Partner, VW Caddy та Renault Kangoo, оскільки власники цих машин, за статистикою, зазвичай поводяться у дорозі обачно і дотримуються правил.
Окрему увагу звертають на водіїв Suzuki Vitara, Jimny і SX4, які відзначаються підвищеною обережністю. При цьому Grand Vitara не належить до цієї категорії: її яскравий, більш агресивний дизайн робить машину більш помітною для поліцейських.
Також:
– Французькі хетчбеки Peugeot і Citroen відомі здатністю залишатися майже непомітними в транспортному потоці, оскільки не є привабливим вибором для любителів швидкого руху.
– У жодному разі не існує моделі, що гарантує абсолютну «невидимість» для патрульних.
– Найефективніша стратегія уникнути необґрунтованих зупинок — це утримання автомобіля у доглянутому стані, відсутність сумнівних тюнінгових доповнень та суворе дотримання правил дорожнього руху.
Окрім цього, поліцейські часом концентрують увагу не стільки на транспортному засобі, скільки на поведінці водія:
– Початківці за кермом часто виказують надмірну невпевненість або, навпаки, занадто самовпевнені маневри, різкі перестроювання й ігнорування дорожніх знаків.
– Багато недосвідчених кермувальників віддають перевагу старим автомобілям, що може посилювати ймовірність складних ситуацій на дорозі.
– Зайвим приводом для зупинки може стати і недоречний аксесуар, наприклад, сонцезахисні окуляри у сутінках чи похмуру погоду.
– Особливу увагу правоохоронці звертають на таксистів, які часто перевищують швидкість і порушують правила дорожнього руху задля більшої кількості замовлень, що суттєво підвищує ризик виникнення аварійних ситуацій.