Автомобільний вибух в Одесі: за підозрою в теракті затримано людину

Олена Ткач

5 Липня, 2025

В Одесі було затримано 22-річного чоловіка, якого підозрюють у закладенні вибухового пристрою в автомобіль, у якому перебував працівник підприємства, що займається виконанням оборонних замовлень. Про це повідомили в Офісі Генерального прокурора.

За інформацією, оприлюдненою правоохоронцями, підозрюваним у скоєнні терористичного акту є раніше судимий мешканець Запорізької області, також 22-річний чоловік.

У пресслужбі Служби безпеки України (СБУ) додали, що жителя Запоріжжя завербували російські спецслужби через канали в месенджері Телеграм. Розслідування встановило, що завербований агент, діючи за вказівкою куратора, заклав заздалегідь підготовлений саморобний вибуховий пристрій під автомобіль, який було йому вказано.

Для забезпечення відеозапису вибуху у реальному часі чоловік встановив телефон із віддаленим доступом напроти місця, де планувався теракт, щоб ворог міг спостерігати за подіями.

Після того, як вибух стався, зловмисник намагався залишити Одеську область і уникнути відповідальності, сподіваючись «залягти на дно». Проте спільні оперативно-слідчі дії співробітників СБУ та Національної поліції дозволили швидко розшукати і затримати підозрюваного.

Наслідки вибуху були наступними:

– Автомобіль було повністю знищено вибуховим пристроєм.
– Чоловік, на якого намагалися вчинити замах, вижив.
– Потерпілий отримав тяжкі тілесні ушкодження і наразі отримує кваліфіковану медичну допомогу.

За процесуального керівництва Одеської обласної прокуратури затриманому оголошено підозру за частиною 2 статті 258 Кримінального кодексу України, що передбачає відповідальність за терористичний акт. Підготовлено клопотання до суду про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Нагадаємо, що вибух автомобіля Opel стався вранці 5 липня на вулиці Варненській у Київському районі Одеси. За фактом події СБУ відкрила кримінальне провадження, кваліфікувавши злочин як терористичний акт.

Автор

  • Олена Ткач

    Фахівчиня з цифрового маркетингу. Пише просто про складне: штучний інтелект, мобільні додатки, технології в Україні.
    Гасло: «Технології — це просто. Особливо, коли пояснюю я».

різне

Залишити коментар