Захисники України повідомляють, що російські окупаційні сили активізувалися на Харківському напрямку і ведуть пошук слабких місць у обороні Збройних сил України безпосередньо в місті Вовчанськ. Про це у ефірі телеканалу «Київ24» розповів командир 2-ї роти ударних безпілотних авіаційних комплексів Євгеній Ковтун, відомий під позивним «Фрог».
Основні тези виступу командира:
– Окупанти проводять розвідку оборонних позицій не лише на флангах, а й безпосередньо в зоні бойового зіткнення у самому Вовчанську.
– Перед українськими підрозділами стоїть основне завдання — зупинити наступ ворога, не допустити дестабілізації оперативної ситуації та перешкодити подальшому просуванню супротивника на цьому напрямку.
– Військовослужбовці виконують цілодобові завдання з нейтралізації ворога та створення йому проблем у логістичному забезпеченні.
Останні події на Харківщині свідчать про загострення бойових дій і зміну тактичної обстановки. Зокрема, аналітична спільнота DeepState повідомила про наступальні дії росіян у цьому регіоні:
– Російські війська захопили село Мілове, здійснивши стрімкий наскок.
– Окупанти також зайняли численні лісосмуги на захід та південь від цього населеного пункту.
– Ці дії спрямовані на підтримку наступу противника на західному березі річки Оскіл.
Аналітики припускають, що найближчими днями можливий удар на напрямках Бологівка або Одрадне з метою посилити тиск уздовж річки Оскіл.
Крім того, 5 липня російські війська завдали ракетного удару по місту Чугуїв, що знаходиться на Харківщині. Внаслідок атаки:
– У місті сталися пожежі.
– Було пошкоджено будівлі цивільної інфраструктури.
– Особливо велика пожежа виникла після влучання в один з об’єктів.
Загальна кількість постраждалих у результаті цієї атаки становить 11 осіб, серед яких двоє дітей.
Таким чином, обстановка на Харківському напрямку залишається напруженою, а українські захисники продовжують відбивати атаки ворога, виконуючи ключові завдання з утримання оборони та дестабілізації логістики противника.