Бойові дії в Україні: російські спроби просування влітку гальмуються через річкові перепони — УНІАН

Христина Левченко

23 Липня, 2025

Навіть суттєва чисельна перевага агресора не дає йому змоги вільно маневрувати по всій лінії фронту.

Однією з найбільших перепон для російської армії з початку війни залишається подолання річкових переправ, що значною мірою впливає на хід бойових дій. Про це повідомляє видання Forbes.

Журналісти нагадають, що у травні 2022 року Збройні сили України знищили цілу батальйонно-тактичну групу російських військ всього за один день, підловивши супротивника під час спроби форсувати річку Сіверський Донець на сході країни. З того часу минуло чимало часу, і Росія усунула низку недоліків у своїй військовій організації, проте проблеми з перетином водних перешкод залишаються актуальними.

Ключову роль у бойових діях відіграла річка Дніпро, зокрема під час битви за Херсон. Ця природна перешкода врешті-решт змусила окупантів відступити з міста у листопаді 2022 року. Саме ця ріка є однією з причин, через які росіяни наразі не мають жодних перспектив повернення контролю над Херсоном, попри близьке розташування своїх позицій.

Також значною перешкодою для російських окупаційних сил стала річка Оскіл на Харківщині. Протягом тривалого часу вона була важливим лінійним рубежем для української оборони на північ від Куп’янська. Незважаючи на значну чисельну перевагу живої сили, росіяни змогли створити на “українському” березі досить великий плацдарм тільки протягом цього року. Проте форсування Оскіла обернулося для них суттєвими втратами.

Проблеми окупантів, пов’язані з подоланням річки Оскіл, залишаються актуальними під час подальшого наступу на Куп’янськ. Основні труднощі полягають у забезпеченні та посиленні військ на плацдармі, адже за відсутності інженерних мостів кожна спроба переправити техніку чи озброєння через водойму веде до значних втрат.

Основні факти з приводу операцій на річці Оскіл:

– У середині липня російські війська спробували збудувати понтонний міст для переправи через річку, проте ця операція зазнала провалу.
– Хоча незважаючи на втрати, частина російських солдатів змогла переправитися, проте неможливість транспортувати бронетехніку серйозно знизила їхні можливості для подальшого наступу.
– Внаслідок цього ініціативи й спроб прориву окупантів на північному сході залишались обмеженими, без суттєвих результатів.

Видання Forbes підкреслює, що для Росії наразі відсутнє очевидне рішення, яке б дозволило успішно подолати проблеми з водними перешкодами. Зауважується, що такі операції завжди були одними з найскладніших і найризикованіших у військовій справі.

Окремо наголошується на тому, що попри швидке впровадження новітніх технологій у цій російсько-українській війні, традиційні виклики, пов’язані з річковими переправами, залишаються ключовими лініями оборони та перешкоджають наступальним діям. Повторні невдачі Росії у цьому напрямку призвели до великих людських та матеріальних втрат, що зараз є головною перепоною для успішного наступу загарбників в літній період.

Останні події на фронті свідчать про активність сил оборони, які знищили та розпорошили російські диверсійно-розвідувальні групи, які нещодавно проникли до Покровська. Втім, експерти прогнозують, що окупанти продовжуватимуть здійснювати подібні спроби проникнення на окуповані території.

Крім того, у Запорізькій області російські війська намагаються окупувати населені пункти, інколи подаючи командуванню хибні звіти про просування до обласного центру, хоча фактично стоять на передових позиціях оборони українських збройних сил.

Ці події ілюструють, які складні виклики стоять перед агресором, а також підкреслюють відсутність у нього стратегічних успіхів через природні перепони та ефективність української оборони.

Автор

  • Христина Левченко

    Міська репортерша. У центрі її уваги — життя столиці, інфраструктура, влада і люди.
    Гасло: «Київ змінюється щодня. Я — фіксую кожну мить».

різне

Залишити коментар