Боротьба безпілотників в Україні – Збройні Сили України утримують ворога на фронті — УНІАН

Христина Левченко

22 Липня, 2025

У Донецькій області російські війська продовжують спроби захопити якомога більші території.

До вторгнення Росії в повномасштабному форматі Костянтинівка (Донецька область) була домівкою для приблизно 67 тисяч мешканців. Нині це місто стало одним із ключових напрямів наступальних операцій російських військ у літній період.

За інформацією The Wall Street Journal, збройні сили РФ щодня зазнають значних втрат у живій силі під час боїв на Донеччині. Українські військові відзначають, що важливою причиною високої смертності ворога стало використання безпілотних літальних апаратів.

## Поточна ситуація в Костянтинівці

Журналісти повідомляють, що 93-тя окрема механізована бригада «Холодний Яр» утримує свої позиції в місті. Водночас ворог намагається розгорнути наступальні дії проти українських військових у сільській місцевості.

– Російські загарбники здебільшого просуваються пішки або на мотоциклах.
– Багатьох з них знищують ще до наближення до наших позицій завдяки FPV-дронам.
– Ті солдати РФ, які вижили після таких атак, намагаються перегрупуватися і продовжити штурм українських окопів.

Підполковник Єгор Дерев’янко, командир батальйону бригади «Холодний Яр», підкреслив:
«Ми повинні ліквідовувати ворога по одному, поки вони не сформували стійкі групи».

Крім того, російські дрони регулярно порушують спокій Костянтинівки. Завдяки розвідувальним безпілотникам «Орлан» та ZALA противник веде постійне спостереження за містом. Оптоволоконні дрони росіян наносять удари по всьому, що бачать, включно з цивільним населенням.

## Бої за місто Покровськ

За приблизно 50 кілометрів від Костянтинівки розташований розгромлений, проте все ще контроверсійний у плані боїв, Покровськ.

У журналістів видання була можливість поспілкуватися з військовослужбовцями 68-ї окремої єгерської бригади ЗСУ, які поділилися такими фактами:

– На початку повномасштабного вторгнення їм вдалося захопити російський танк Т-72.
– Цей бронетранспортер нині працює за змінним графіком, виконуючи завдання в’їзду у Покровськ для обстрілу ворожих позицій.
– Нещодавно за допомогою цього Т-72 було знищено групу російських піхотинців трьома точними пострілами в їхній окоп.

## Гонитва озброєнь

Представники підрозділу Сил безпілотних систем ЗСУ «Булава» розповіли журналістам про роботу над технологічними рішеннями, що дозволять випередити ворога у змаганні озброєнь. Командир підрозділу Сергій Ігнатуха продемонстрував одну з розробок — FPV-дрон, оснащений чотирма стволами 12 калібру дробовика.

Окрім цього, підрозділ співпрацює з українськими виробниками безпілотних літальних апаратів над більш складними системами, зокрема над лазерними пристроями, встановленими на FPV-дрони. Завдяки цим установкам можливо перерізати оптоволоконні кабелі російських дронів.

Також у виданні звертають увагу на те, що українські інженери розвивають FPV-дрони зі штучним інтелектом. Вони вважають, що такі безпілотники можуть стати наступним значним проривом у війні між Україною та Росією.

– Покращені варіанти дронів зі ШІ з’являються приблизно кожні кілька місяців.
– Військові повідомляють, що вже змінили кілька поколінь таких безпілотних апаратів.

## Чи зможе Україна протистояти великій кількості ворожих дронів

Авіаційний експерт Валерій Романенко висловив думку, що українська протиповітряна оборона має потенціал впоратися із масштабною атакою з великої кількості дронів противника. За його словами, більшість російських безпілотників успішно збивають.

Романенко також зазначив, що в Україні вже почали розгортати новітню систему озброєнь — зенітні безпілотники. Вона за своєю конструкцією буде нагадувати ізраїльську систему протиракетної оборони «Залізний купол».

Автор

  • Христина Левченко

    Міська репортерша. У центрі її уваги — життя столиці, інфраструктура, влада і люди.
    Гасло: «Київ змінюється щодня. Я — фіксую кожну мить».

різне

Залишити коментар