Суспільне спорт виділяє основні інтриги у фінальній чвертьфінальній грі Євро-2025 між Францією та Німеччиною.
У рамках жіночого чемпіонату Європи-2025 з футболу, який проходить у Швейцарії, вже визначилися три учасниці півфіналу: Італія, Англія та Іспанія. Четверту путівку до наступного етапу розіграють у матчі, що став том найбільш інтригуючим після протистояння Швеції й Англії — між збірними Франції та Німеччини. Ця гра відбудеться у суботу, 19 липня, о 22:00 за київським часом. Переможниці зустрічі у півфіналі зійдуться зі збірною Іспанії.
Суспільне Спорт є офіційним транслятором жіночого Євро-2025 з футболу. Слідкуйте за матчами в прямому ефірі на платформах Суспільне Спорт та регіональних каналах Суспільного.
Детальніше про ключові аспекти заключного матчу чвертьфіналу Євро-2025 між Францією та Німеччиною.
### Франція — Німеччина: що варто знати перед стартом зустрічі?
– Франція в своєму п’ятому чвертьфінальному матчі чемпіонатів Європи прагнутиме вдруге поспіль пробитися у півфінал. Їй протистоятиме Німеччина — фіналістка попереднього турніру, що взяла участь у груповій фазі усіх восьми жіночих Євро такого формату.
– Команди обмінялися перемогами у півфіналах найпрестижніших континентальних змагань: на Євро-2022 німкені здолали француженок з рахунком 2:1, не давши їм потрапити у фінал. Вже у 2024 році у дебютному розіграші Ліги націй Франція взяла реванш, перемігши Німеччину також 2:1.
– Найвищий результат Франції на чемпіонатах Європи — бронзові нагороди 2022 року. Водночас Німеччина тримає рекорд за кількістю титулів — вісім перемог (1989, 1991, 1995–2013).
### Аналіз виступів Франції та Німеччини у груповому турнірі Євро-2025
Франція впевнено перемогла у групі D, здобувши три вольові перемоги над Англією (2:1), Уельсом (4:1) та Нідерландами (5:2). У кожному матчі «Ле Бльо» демонстрували захопливий і динамічний стиль гри, не дозволяючи собі розслабитися навіть після власних помилок.
Зокрема, у заключній грі групового етапу проти Нідерландів підопічні Лорана Бонадея здійснили блискучий камбек. До перерви Франція поступалася 1:2 після автоголу, спровокованого захисницею Сельмою Баші. В другому таймі «сині» домінували на полі, забивши чотири голи, з яких три були забиті протягом шести хвилин.
Найефективнішими в атаці збірної Франції на турнірі стали форвардки Дельфін Каскаріно, яка виступає за «Сан-Дієґо Вейв», та Марі-Антуанетт Катото з «Ліона». Кожна з них має по два голи та два асисти. Значну загрозу на полі також створюють півзахисниці Ґрейс Ґейоро, Сакіна Каршауї й Сенді Балтімор, а також нападниці Кадідіату Діані й Клара Матео.
Всього за три матчі забитими голами відзначилися дев’ять різних гравчинь Франції. Катото пояснює таку різноманітність голеадорок командою, що володіє «непередбачуваністю» у грі, а Каскаріно додає «відчуття свободи» і прагнення «йти на ризик». Тренер ж робить ставку на стратегічні побудови.
> «Грати в красивий футбол без забитих м’ячів не має сенсу, — наголошує Бонадей. — Футбол — це спектакль. Я вважаю за краще перемагати з рахунком 4:2, аніж 1:0. Ми підбирали гравчинь зі швидкістю, силою, технікою та — найголовніше — з високим ігровим інтелектом».
З іншого боку, Німеччина вийшла до плей-оф з другого місця у групі C, здобувши перемоги над Польщею (2:0) та Данією (2:1), але зазнавши поразки від Швеції (1:4). Ця поразка позбавила німецьку команду першої позиції, проте вийти з першого місця та грати у чвертьфіналі проти Англії, ймовірно, не було б легкішим завданням.
Через невдалий матч проти Швеції німецька збірна виступатиме у чвертьфіналі вже без двох ключових захисниць:
– Карлотта Вамзер була вилучена в першому таймі після жорсткого порушення правил. Прагнучи захистити ворота, вона зіграла руками, що призвело до призначення пенальті. Голкіпер Анн-Катрін Бергер не змогла відбити удар Фрідоліни Рольфо, і команді довелося догравати матч у меншості.
– Після першого матчу з Польщею стало відомо, що капітанка Джулія Ґвінн не зможе допомогти команді далі через травму коліна — пошкодження медіальної колатеральної зв’язки, отримане під час зіткнення з Евою Пайор.
Проте в команді тренера Крістіана Вюка залишилися виконавці, здатні скласти конкуренцію французькій збірній:
– Півзахисниця Юле Бранд, яка напередодні турніру підписала контракт з «Ліоном» та забила вже два голи і віддала два асисти.
– Збірниця «Челсі» Сьєке Нюскен, відома своєю надійністю у відборі м’яча, за три групові зустрічі зробила рекордну кількість підкатів серед усіх учасниць — 17.
– Варто також звернути увагу на форвардку Лею Шуллер і півзахисницю Клару Бюль, які здатні створити напругу в обороні суперниць.
### Хто є фаворитами?
Фавориткою виглядає Франція. Якщо ця команда збереже енергію та запал, які демонструвала на груповому етапі, вона має велику ймовірність обіграти послаблену в обороні Німеччину, особливо якщо німецькі футболістки ще не оговталися після розгрому від Швеції.