Понад пів року 50-річний Володимир із Запорізької області проживає у занедбаній споруді поруч із несанкціонованим сміттєзвалищем у місті Дніпро. Чоловік розповів Суспільному, що опинився на вулиці після звільнення з роботи.
До переїзду у Дніпро Володимир мешкав у Новодніпровці, що на Запорізькій території, де оселився у сестри. Однак, за словами чоловіка, сестра вигнала його з квартири, через що він вирішив перебратися до обласного центру в пошуках працевлаштування.
Володимир зазначив:
– «Я працював тут, але коли завершився термін моєї роботи, роботодавець сказав: “Все, ти вільний” і вигнав мене».
Речі для свого тимчасового житла чоловік збирає на сміттєзвалищі, а підтримку йому надають місцеві жителі. Зокрема, одна з таких жінок, Інна, систематично приносить Володимиру їжу та одяг. Вона пояснила:
– «Просто шкода його. Хоч я і сама не дуже добре живу, та у нього взагалі немає даху над головою».
Міський соціальний патруль запропонував Володимиру звернутися до центру для бездомних осіб, однак він відмовився від цієї пропозиції. Завідувачка відділення для безпритульних у центрі соціальної допомоги Валерія Вовк повідомила:
– «Він не захотів їхати з нами, заявив, що в нього все гаразд. Планує виконати дві роботи і поїхати до сестри».
Місцеві жителі неодноразово висловлюють нарікання через стихійне сміттєзвалище, що знаходиться поблизу місця проживання Володимира. За словами Дмитра, який проживає неподалік, звалище утворилося сім років тому, і він обурений через великий обсяг сміття біля свого дому. Дмитро розповів:
– «Вже навіть з пацюками вітаюся: “Привіт, Вася, привіт, Петре”. Усі тут одне одного знають, але сміття ніхто не прибирає».
За інформацією заступниці директора департаменту екологічної політики Ірини Козлової, комунальні служби вже тричі прибирали сміттєзвалище, але проблема постійно повторюється. Вона пояснила, що основною причиною засмічення є те, що мешканці викидають поруч з контейнерами рештки туш худоби, гілки та зіпсовані овочі.
Ірина Козлова наголосила на необхідності комплексного вирішення проблеми, що включає:
– організацію постійного контролю;
– використання відеофіксації;
– оперативне залучення поліції для реагування на випадки незаконного сміттєзвалища.
Вона також підкреслила, що за викидання сміття у невизначених для цього місцях передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від 340 до 1360 гривень.
Автори матеріалу: Даниїл Ніколаєнко, Мирослава Заблуда
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро