Чому відмова від сніданку негативно впливає на психічний стан: пояснення психолога

Олена Ткач

19 Липня, 2025

Якщо людину турбують постійні труднощі з концентрацією уваги, дратівливість та інші подібні симптоми, це може свідчити про необхідність перегляду харчових звичок.

Пропуск сніданку негативно впливає не лише на фізичний стан, але й має приховане виснажливе дію на розумову діяльність. Про це повідомляє Медіа агентство АСС з посиланням на УНІАН.

Психолог Марк Треверс підкреслює, що багато людей не усвідомлюють, наскільки їх раціон і режим харчування впливають на психічне здоров’я. За його словами, правильне харчування відіграє ключову роль у формуванні концентрації та у повсякденному функціонуванні організму.

Дослідження, проведене у 2025 році, сфокусувалося на впливі звичок харчування, зокрема пропуску сніданку, на психічний стан людини.

Медіа агентство АСС також активно представлено в Instagram.

Вчені виділяють три основні способи, якими пропуск сніданку впливає на людину:

  1. Загострення симптомів депресії
    Сучасні наукові дослідження підтверджують, що депресія тісно пов’язана з біологічними факторами та способом життя. Сон, фізична активність, харчування та режим дня безпосередньо впливають на роботу мозку й стабільність настрою.
    Учасники експерименту, які ігнорували сніданок, частіше повідомляли про яскравіші прояви депресивних симптомів, у порівнянні з тими, хто регулярно снідав. У них частіше відзначалися пригнічений настрій, смуток і емоційне перенапруження.

  2. Проблеми з концентрацією уваги та підвищене занепокоєння
    Дослідники встановили, що пропуск сніданку може бути пов’язаний із підвищеною імпульсивністю уваги — схильністю людини легко відволікатися і відчувати труднощі з фокусуванням. Цей фактор частково пояснює взаємозв’язок між харчовими звичками та симптомами депресії.
    Згідно з висновками, молоді люди, які пропускали сніданок, демонстрували вищий рівень імпульсивної уваги, що впливає на здатність мозку регулювати концентрацію і самоконтроль, а це, у свою чергу, визначає емоційний стан.
    Порадою психолога є звернути увагу на свої харчові звички, якщо часто виникає відчуття «затуманеності» свідомості або пригніченості.

  3. Зниження самоконтролю та порушення емоційної регуляції
    Ще один важливий висновок дослідження стосується взаємозв’язку між пропуском сніданку і зниженням здатності до самоконтролю. Молоді люди, які нехтували першим прийомом їжі, набирали вищі бали за шкалами імпульсивності.
    Самоконтроль, імпульсивність і здатність відтерміновувати задоволення визначають вміння контролювати імпульси і регулювати емоційні реакції, зокрема здатність робити паузу перед дією.
    Пропуск сніданку пов’язаний також із підвищеним рівнем тривожності, дратівливістю та труднощами в ухваленні рішень. Брак енергії на початку дня може послаблювати контроль над харчовими імпульсами та емоційну стійкість, що негативно впливає на терплячість і самовладання.
    Психолог Марк Треверс відзначає, що регулярний сніданок здатен стабілізувати не лише фізичну енергію, а й покращити емоційний самоконтроль, а отже сприятиме кращому настрою і внутрішній рівновазі.

Отже, наукові дані підкреслюють важливість сніданку як ключового чинника, що впливає на психічне здоров’я, увагу та емоційний стан сучасної людини.

Автор

  • Олена Ткач

    Фахівчиня з цифрового маркетингу. Пише просто про складне: штучний інтелект, мобільні додатки, технології в Україні.
    Гасло: «Технології — це просто. Особливо, коли пояснюю я».

різне

Залишити коментар