Обговорення перспектив використання штучного інтелекту у прогнозуванні криптовалют вибудовується довкола декількох ключових аспектів, що викликали жваву дискусію серед учасників ринку.
По-перше, відзначається, що будь-яка модель, що ґрунтується на історичних даних, навіть найрозвиненіший штучний інтелект, не в змозі передбачити поведінку криптовалют. Причина криється у високій непередбачуваності цього ринку, де на курс можуть вплинути раптові, іноді спонтанні події:
– випадкові висловлювання публічних персон, таких як Ілон Маск;
– політичні заяви, наприклад, дії або коментарі Дональда Трампа;
– інші неочікувані фактори, які складно формалізувати або включити в модель прогнозування.
Внаслідок цього штучний інтелект може ефективно виконувати лише технічний аналіз, базуючись на існуючих індикаторах.
Далі, висловлюється скепсис щодо довіри мільйонних сум алгоритмічним торговим скриптам, згенерованим такими системами, як ChatGPT, без ретельної перевірки професіоналами. Викликає сумніви ефективність таких інструментів, зокрема у контексті стратегії вайбкодингу в торгівлі.
Критичний погляд також лунає щодо технічного аналізу на ринку криптовалют. Зокрема, підкреслюється, що:
– результати технічних індикаторів часто коливаються близько 50% ефективності або навіть нижче;
– стабільний заробіток досягається лише на спотових ринках або через стейкінг;
– торгові стратегії, ф’ючерси, торгові боти та копітрейдинг, зазвичай, приносять прибуток не трейдерам, а біржам, розробникам алгоритмів та блогерам.
Для підтвердження цієї позиції рекомендується перевіряти інформацію власними коштами.
Ще однією темою для дискусії став стейкінг як інвестиційний інструмент. Його порівнюють із класичною фінансовою пірамідою, пояснюючи це тим, що виплати учасникам здійснюються за рахунок внесків нових інвесторів. Ризики полягають у тому, що при зростанні кількості тих, хто прагне вивести відсотки, порівняно з учасниками, що реінвестують, система стане неспроможною виконувати свої зобов’язання. Таким чином:
– стейкінг не виробляє реальних матеріальних благ чи послуг;
– стабільність доходів підтримується лише за рахунок безкінечного залучення нових інвесторів;
– у разі виникнення серйозної фінансової кризи цей механізм втратить свою стійкість.
Серед учасників обговорення лунають прохання до ChatGPT продемонструвати здатність самим подвоїти торговий баланс, щоб стати предметом серйознішої дискусії. Водночас визнається, що штучний інтелект має потенціал виконувати ті ж завдання, що і людина, тільки швидше та в цілодобовому режимі.
Таким чином, дебати навколо використання алгоритмічних та штучних інтелектів на крипторинку відображають поєднання технічних можливостей, ризиків і психологічних факторів, що впливають на прийняття інвестиційних рішень.