Єдиний шлях до ефективної соціалізації дітей в умовах війни — це позашкільна діяльність.
Авторка: Ганна Новосад, міністерка освіти і науки у 2019-2020 роках, співзасновниця благодійного фонду savED.
Дата публікації: Вчора о 17:26.
Часто, коли мене питають, чи адаптувалася українська система освіти до умов повномасштабного воєнного конфлікту, я звертаю увагу на важливу деталь. Йдеться не стільки про адаптацію, скільки про звикання та, на жаль, нормалізацію таких явищ, як дистанційне навчання, обмежені можливості позашкільної освіти й дефіцит соціалізації серед дітей.
Ситуація значною мірою відрізняється залежно від регіону:
– У таких містах, як Львів та Київ, учні поступово повернулися до очного навчання завдяки створенню надійних укриттів у школах, а також мають змогу відвідувати різноманітні позакласні заняття.
– Натомість у прифронтовій Харківщині понад 80% школярів вже більше трьох років спілкуються з учителями та однокласниками виключно через екран комп’ютера.
Загалом, за даними Міністерства освіти і науки України, у такій непростій ситуації наразі перебувають понад 390 тисяч українських учнів.
Це ставить підкреслений акцент саме на позашкільну освіту як єдиний справжній шанс для дітей повернутися до повноцінної соціалізації та розвитку попри виклики війни.
—
LIGA.net запрошує охочих стати колумністами звертатися на електронну пошту редакції. Перед поданням матеріалів рекомендується ознайомитись із вимогами до публікацій.
Звертаємо увагу, що статті в розділі «Думки» відображають особисту точку зору авторів і можуть не співпадати з позицією редакції LIGA.net.