Корупція та розкрадання бюджетних коштів у місті Дніпро вже давно стали темою численних обговорень і нарікань. Визнано, що свавілля посадовців є основною перешкодою на шляху розвитку міста. Однак питання щодо подолання цих недуг населення частіше ставить не перед місцевими адміністраторами (з якими все доволі зрозуміло), а перед правоохоронними органами.
Про ситуацію в Дніпрі йшлося у програмі «Розтин влади» на телеканалі D1. Зокрема, багато нарікань адресовано прокуратурі, бездіяльність якої призвела до того, що численні чиновники міської ради уникають відповідальності в суді. Такі негативні наслідки пов’язані з простроченням процесуальних термінів, спричиненим неоперативністю місцевих прокурорів.
Очевидно, що без кардинальних змін у діяльності прокуратури сподіватися на ефективну боротьбу з казнокрадством у Дніпрі не варто. З цим погоджується і новопризначений генеральний прокурор Руслан Кравченко, котрий отримав посаду за призначенням Президента Володимира Зеленського 21 червня поточного року. Вже 3 липня він видав наказ про відрядження працівників свого відомства до прокуратури Дніпропетровської області. Очолив масштабний склад перевіряючих (їх налічується 35 осіб) перший заступник генерального прокурора.
Зазначений наказ, який журналісти сайту «Інформатор» оприлюднили, супроводжується такою інформацією: «За даними Інформатора з анонімних джерел у Генеральній прокуратурі, причиною такого розпорядження є невдоволення Руслана Кравченка керівником Дніпропетровської обласної прокуратури Сергієм Біжком. За оцінкою генпрокурора, з вересня 2020 року Біжко занадто тісно 협працює з місцевими владними структурами та фінансово-промисловими колами. Генеральний прокурор сумнівається в тому, що дотримання законів є головним пріоритетом дніпровського керівника прокуратури, тому планує це ретельно перевірити. Оскільки Біжко відмовився добровільно залишити посаду, у разі виявлення порушень його буде замінено. Співпраця з новим прокурором для місцевої влади може стати значно складнішою».
Хоча «Інформатор» не уточнює, з ким саме тримає тісний контакт Сергій Біжко, місцеві антикорупціонери раніше повідомляли про його зв’язки з дніпровською міськрадою, навіть звинувачуючи прокуратуру у «зливі» розслідувань кримінальних справ на сотні мільйонів гривень.
Таким чином, очікуємо, чим завершиться ця масштабна перевірка дніпровського офісу Генеральної прокуратури, та чи сприятиме вона кардинальному покращенню боротьби з місцевими казнокрадами. Про перебіг подій і результати ми обов’язково повідомимо наших глядачів, надаючи лише достовірну інформацію.
Дніпро за останні роки поступово втрачає свою привабливість для інвесторів. Важливо зауважити, що ця тенденція розпочалася значно раніше, ніж почалася повномасштабна війна – майже відразу після обрання Бориса Філатова міським головою. Уже в перші місяці його першої каденції бізнес-спільнота звернула увагу на нові, часто непрозорі правила, які він встановив. Ці правила не були сприятливими для підприємців, котрі не входили до кола найближчих соратників мера.
Внаслідок цього багато місцевих підприємців почали переносити свою діяльність за межі міста – зокрема, реєструючи бізнес у передмісті Дніпра. Одним із пріоритетних населених пунктів став селище міського типу Слобожанське, фактично утворюючи з містом єдину агломерацію, але зберігаючи статус окремої адміністративної одиниці. Ця ситуація неодноразово викликала публічне невдоволення Бориса Філатова, який, намагаючись зупинити такі процеси, ухвалював різні кроки, що ускладнювали життя мешканцям Слобожанського. Проте повною мірою змінити тенденцію мер виявився неспроможним.
Прикладом цих дій є події 2018 року, коли департамент транспорту міської ради Дніпра фактично відрізав Слобожанське від міста, скоротивши три автобусні маршрути, що з’єднували селище з центральними районами міста.
Подробиці можна переглянути у відеозаписі за посиланням:
Раніше телеканал D1 повідомляв про спроби міської влади Дніпра приховати проблему зі сміттєвим колапсом, щоб уникнути суспільного резонансу.