Дослідники виявили алкогольний напій, який сприяє покращенню здоров’я кишечника — новини

Олена Ткач

20 Липня, 2025

Неділя, 20 липня 2025 року, 18:47

Одна склянка пива на день може позитивно впливати на стан кишечника та посилювати імунний захист організму.

Кишковий мікробіом відіграє ключову роль у забезпеченні загального здоров’я людини. Пробіотики сприяють оптимізації функціонування цієї системи завдяки підтримці росту корисних бактерій та контролю над шкідливими мікроорганізмами. Вони також зменшують запальні процеси, підвищують імунну відповідь, покращують психоемоційний стан і сприяють легшому контролю ваги, повідомляє RADIOClub.

Основними джерелами пробіотиків вважаються ферментовані продукти, зокрема:
– йогурт,
– кефір,
– квашена капуста.

У ряді досліджень, проведених світовими науковцями, було виявлено, що високі пробіотичні властивості мають і певні сорти пива.

Читайте також: Названо точний вік, коли варто припинити вживання пива.

Водночас не всі види хмільного напою містять корисні бактерії. Наявність пробіотиків залежить від застосованих інгредієнтів та технології пивоваріння, які забезпечують виживання бактерій роду Lactobacillus та дріжджів Saccharomyces. Зокрема, бельгійське пиво вирізняється такими властивостями.

Попри привабливість ідеї насолоджуватися пивом, багатим на пробіотики, експерти рекомендують вживати його помірно — не більше однієї склянки на день. Це дозволяє отримати користь для здоров’я без ризику негативного впливу алкоголю.

Варто також пам’ятати, що концентрація пробіотичних мікроорганізмів у пиві зазвичай нижча, ніж у ферментованих продуктах. Тому для забезпечення достатнього надходження корисних бактерій не варто покладатися виключно на пиво. Важливо дотримуватися збалансованого харчування.

Цей матеріал має виключно інформаційний характер і не призначений для постановки діагнозів чи самостійного лікування.

Сайт новин Луцька та Волині «Конкурент» не несе відповідальності за медичні висновки, зроблені на основі цього тексту. У випадку виникнення питань щодо здоров’я радимо звертатися до кваліфікованих медичних спеціалістів і уникати самолікування.

Читайте також:

Автор

  • Олена Ткач

    Фахівчиня з цифрового маркетингу. Пише просто про складне: штучний інтелект, мобільні додатки, технології в Україні.
    Гасло: «Технології — це просто. Особливо, коли пояснюю я».

різне

Залишити коментар