Експерт з туризму розкритикував залізничну систему Майорки — УНІАН

Олена Ткач

1 Липня, 2025

Досвідчений мандрівник і британський тревел-журналіст Саймон Колдер різко розкритикував організацію доступу до платформ на залізничних вокзалах Майорки. У своїй авторській колонці для видання The Independent він поділився негативним враженням від поїздки на популярному туристичному іспанському острові.

Загалом поїзди в Європі вважаються одним із найбільш комфортних і доступних способів пересування громадським транспортом. Однак, як зазначив Колдер, хоча в різних країнах громадський транспорт має свої характерні особливості, зрозуміти їх можна — десь квиток слід купувати завчасно, десь оплата проводиться при посадці водієві, інколи лише готівкою, а іноді виключно карткою. Проте на Майорці він відчувся ніби потрапив у «кафкіанську пастку», винайдену в іншому безперечно ефективному транспортному середовищі.

Автор детально пояснив:

1. Залізнична лінія, що пролягає на північ від Пальми, значно покращилася останніми роками і нагадує метрорух із сучасними вагонами з кондиціонерами, які курсують кожні 10 хвилин.
2. На відміну від будь-яких аналогічних систем, кожна платформа на вокзалі Майорки є ізольованою зоною.
3. Доступ до платформи можливий виключно через автоматичні турнікети.
4. Перехід із однієї платформи на іншу без виходу через турнікети неможливий.

Саме це створило складнощі для Колдера. Виявилося, що він помилково купив квиток на потяг із платформи №2, проте проник на платформу №1 через турнікети, відсканувавши квиток, що вже було зареєстровано. Перехід на потрібну платформу без виходу з території та повторного сканування билету неможливий, а повторне сканування того ж проїзного документа заборонене.

Випробування посилилося через відсутність:

– будь-яких вказівок або інформації про нетипову конструкцію платформ;
– можливості розв’язати проблему без зайвих клопотів.

Колдер відзначив, що відповідальна за таку організацію особа, очевидно, знала, що пасажири, які нічого не підозрюють, опиняться в своєрідній транспортній «чорній діри», де звичні правила подорожей перестають працювати.

Зрештою мандрівникові вдалося потрапити до потрібного потяга, але для цього було витрачено немало нервів, часу та зусиль:

– він проїхав одну зупинку у зворотному напрямку, подорожуючи з неправильної платформі і під загрозою штрафу від контролера;
– на іншій станції ситуація виявилася та сама, відсутній нормальний перехід між перонами;
– врешті-решт він проліз через турнікети за іншою пасажиркою і зайняв місце у потрібному поїзді, але неприємний осад залишився.

Саймон Колдер підкреслив:
«Ефективним способом зменшення автомобільних заторів на Майорці може стати сприяння збільшенню користування залізничним транспортом. Це станеться лише тоді, коли туристи матимуть повну впевненість у зручності і доступності поїздів».

### Перспективи розвитку залізничного транспорту в Європі

За даними УНІАН, у найближчому майбутньому планується суттєве вдосконалення міждержавних залізничних систем:

– Осінь 2025 року ознаменується запуском єдиної платформи для продажу міжнародних квитків у Європі. Першими до неї підключаться залізниці Німеччини, Австрії та Швейцарії, з планами подальшого охоплення всього континенту.
– З грудня 2026 року передбачено створення високошвидкісного залізничного сполучення між Німеччиною та Італією через Австрію із запуском поїздів Frecciarossa.
– Міжнародний залізничний оператор Eurostar має намір протягом кількох років почати експлуатацію рейсів із Великої Британії до Німеччини та Швейцарії.
– Німецький стартап Nox анонсував початок роботи нової мережі нічних поїздів у 2027 році, пропонуючи пасажирам подорож у комфортних приватних спальнях для одного або двох осіб.

### Новини туризму

Для отримання актуальної інформації про подорожі, ідеї для відпочинку та вражаючі світлини з різних куточків світу радимо звертатися до Телеграм-каналу УНІАН.Туризм.

Автор

  • Олена Ткач

    Фахівчиня з цифрового маркетингу. Пише просто про складне: штучний інтелект, мобільні додатки, технології в Україні.
    Гасло: «Технології — це просто. Особливо, коли пояснюю я».

різне