Фахівці кажуть, що це зазвичай дрібниці — Корисні статті

Олена Ткач

16 Липня, 2025

Експерти з Університету Джонса Гопкінса переконані, що інвестиції в здорове харчування, яке розкриває природні джерела вітамінів і мінералів, є більш доцільними, ніж придбання мультивітамінних комплексів. Вони підкреслюють, що збалансований раціон є оптимальним джерелом необхідних поживних речовин.

У науковій публікації дослідники оприлюднили підсумки трьох проведених ними масштабних досліджень:

1. У першому дослідженні, у якому взяли участь 450 тисяч людей, було встановлено, що споживання мультивітамінів не зменшує ризик розвитку онкозахворювань або серцевих патологій.
2. Друге дослідження, що тривало 12 років із залученням понад 5500 чоловіків, продемонструвало, що прийом таких комплексів не впливає на зниження ризику втрати пам’яті або зниження когнітивних функцій.
3. Третє дослідження охопило 1708 пацієнтів, які перенесли інфаркт. Одна група протягом місяця приймала високі дози мультивітамінів, інша – плацебо. За результатами не було виявлено відмінностей у кількості смертельних випадків, хірургічних втручань на серці або повторних інфарктів між групами.

Додатково встановлено, що мультивітамінні комплекси, які містять великі дози бета-каротину та вітаміну Е, можуть мати потенційно шкідливий вплив на організм.

Директор Центру профілактичної медицини, епідеміології та клінічних досліджень Університету Джонса Гопкінса Ларрі Аппель наголошує, що ні у яких таблетках немає швидкого рецепту до міцного здоров’я. Він радить дотримуватись збалансованого раціону, що включає корисні продукти, а також обмежувати споживання цукру, солі, насичених і трансжирних кислот, підтримуючи оптимальну масу тіла.

Водночас існує важливе виключення: добавки з фолієвою кислотою для жінок дітородного віку. Цей елемент запобігає розвитку низки вроджених вад у новонароджених. У Центрі профілактики, епідеміології та клінічних досліджень рекомендують щоденний прийом до 400 мікрограмів фолієвої кислоти жінкам цього вікового періоду.

Особисто Ларрі Аппель зізнається, що не вживає мультивітаміни. Замість цього він зробив акцент на споживанні овочів, фруктів, йогурту, знежиреного молока, каш із цільного зерна, курятини та риби. Такий раціон, за його словами, є основою для підтримки гарного стану здоров’я.

Автор

  • Олена Ткач

    Фахівчиня з цифрового маркетингу. Пише просто про складне: штучний інтелект, мобільні додатки, технології в Україні.
    Гасло: «Технології — це просто. Особливо, коли пояснюю я».

різне

Залишити коментар