За словами військового експерта Сергія Грабського, однією з найбільш нагальних проблем для України є забезпечення особовим складом. Ситуація на фронті має складний характер і ставить під загрозу обороноздатність країни в цілому.
Грабський зазначив, що, якщо російський диктатор Володимир Путін відчує ослаблення сил оборони України, то окрім нині окупованих територій Донеччини, Луганщини, Запорізької та Херсонської областей, агресор спробує також прорватися та захопити ще три області — Сумську, Харківську і Дніпропетровську. Про це він повідомив в ефірі програми «Фабрика новин».
«Якщо ворог відчує нестачу у наших лавах, він не зупиниться і підсилить тиск на інші напрямки, — наголосив експерт. — Саме тому ситуація нині є надзвичайно серйозною. Основним викликом для нас залишається забезпечення особовим складом. Противник розраховує на те, що ми не впораємося з цим питанням і у нас банально не вистачить солдатів для утримання позицій».
Він додав, що агресор має змогу наразі використовувати так званий «фактор північних корейців» та «витратити» місяць, застосовуючи «гарматне м’ясо», чинячи тиск практично одночасно на багатьох ділянках фронту. Через дефіцит людського ресурсу, на думку Грабського, російські війська активно просуваються на різних напрямках. «У нас нині дуже гостра проблема — це люди», — підкреслив аналітик.
Крім того, експерт зазначив: без співвідношення в особовому складі будь-які постачання зброї втрачають сенс, адже відсутність бійців унеможливлює ефективне її використання.
«Ситуація складна і вимагає від нашого суспільства національної єдності та чіткого розуміння реальної обстановки на фронті, — пояснив Грабський. — Ворог не зупиниться самостійно, доки ми його не стримаємо. Зупиняють агресора не лише зброя чи фортифікації, а насамперед — бійці. Цього слід усвідомити якнайшвидше».
Водночас експерт визнав, що щоб досягти рівності сил із ворогом, котрий від початку має чисельну перевагу, Україна має компенсувати це за рахунок сучасної техніки, технологічних рішень, а також застосування високої майстерності у проведенні операцій і тактичних дій.
—
У контексті війни в Україні свої оцінки ситуації висловили також інші відомі експерти. Старший науковий співробітник Інституту Хадсона Люк Коффі вважає, що колишній президент США Дональд Трамп надав Путіну приблизно 50 днів для того, щоб російський лідер погодився сісти за стіл переговорів. Втім, російські представники уже висміюють цей термін, підкреслюючи, що подібні ультиматуми американського лідера раніше не приводили до реальних домовленостей.
Журналіст Крістіан Керіл оцінює «ультиматум» РФ як чергову спробу ініціювати переговори з особистою метою, а не у стратегічному форматі. Підтримує цю думку і колишній командувач армії США в Європі генерал Бен Ходжес, який підкреслює, що Дональд Трамп недостатньо володіє стратегічним баченням кінцевого результату війни в Україні.
Водночас голова Офісу Президента Андрій Єрмак зазначив, що Дональд Трамп міг би покласти край військовому конфлікту в Україні вже до кінця цього року за умови виконання загрози введення нових жорстких санкцій щодо тих, хто купує російську нафту та газ.
—
Зацікавленим читачам також можуть бути корисні наступні матеріали: