,

Фесюн відповідальний за два пропущені голи Шахтаря

Владислав Мельник

24 Жовтня, 2025

Колишній воротар київського “Динамо” Володимир Циткін, який має багатий досвід роботи з різновіковими збірними України, поділився своїми враженнями щодо учорашніх поєдинків Ліги конференцій за участю динамівців та “гірників”. Він акцентував увагу на головних моментах, що вплинули на результати обох команд.

По-перше, експерт відзначив, що в обох клубах чітко усвідомлювали важливість майбутніх зустрічей. Уже наступного тижня суперники мали знову зустрітися – спочатку в Кубку України, а згодом у чемпіонаті. Окрім того, для киян була запланована важлива гра в неділю проти лідера УПЛ – “Кривбасу”. Особливо помітно це було у діях наставника “гірників”, Арди Турана, який, маючи ширший вибір гравців ніж його колега зі столиці Олександр Шовковський, обрав у Кракові ставку на групу резервістів у стартовому складі.

Представник експертного кола також припустив, що тут міг зіграти роль чинник недооцінки суперника, адже напередодні зустрічі з “Легією” більшість фахівців та засобів масової інформації впевнено прогнозували легку перемогу над варшавською командою. Це підтверджується регулярними випадками, коли донеччани останнім часом зазнають невдач через подібне ставлення не лише в єврокубках, а й на національному рівні.

Володимир Циткін констатував, що в складі “Шахтаря” нині недостає ключових футболістів, здатних у критичні моменти переламати хід гри – основних лідерів, які можуть забезпечити необхідний прорив. Саме цей дефіцит часто стає причиною проблем із досягненням бажаного результату.

Що ж допомогло “гірникам” уникнути поразки у вчорашньому матчі? Експерт зазначив:

– Недооцінка “Легії” зіграла свою роль. Коли ж варшавська команда, у складі якої було чимало досвідчених та фізично міцних виконавців, проявила рішучість і непоступливість, донеччани, в основному молодь, не мали “козирів”, які б допомогли їм захопити ініціативу.
– Крім того, “Шахтар” зробив грубі індивідуальні помилки кількох гравців, що негативно вплинуло на цілісність командної гри та призвело до поразки.

Конкретні претензії експерт висловив, насамперед, до дій воротаря донеччан Кирила Фесюна. Оскільки Володимир Циткін сам грав на цій позиції, йому особливо зручно оцінювати голкіперів. Він вважає, що Фесюн винен у двох пропущених м’ячах, адже воротар апріорі не має права пропускати удари в ближній кут власних воріт. Особливо критичним вийшов момент, коли у компенсований час “Легія” забила вирішальний м’яч зі штрафного удару – здалося, що Фесюн, перебуваючи “за стінкою”, взагалі не бачив момент удару, що дуже ускладнило його можливості врятувати команду.

Після фінального свистка Арда Туран, тренер “гірників”, відзначив старання своїх підопічних, проте експерт наголосив, що це було заявлено лише у коментарях для преси. Те, що відбувалося під час розмови в роздягальні, лишається невідомим. Володимир Циткін вважає, що “Шахтар” не заслуговував на хвалу за цю гру.

Перейшовши до виступу “Динамо” в Туреччині, експерт зауважив, що незважаючи на достатньо несподіваний розгром від скромного “Самсунспора”, у підопічних Олександра Шовковського були моменти, які могли змінити перебіг зустрічі. Зокрема, він звернув увагу на ситуацію, коли Олександр Караваєв не реалізував вихід на ворота з трьох метрів і не зрівняв рахунок.

Далі Володимир Циткін навів кілька ключових чинників, що вплинули на результат:

– Чому команда допускає елементарні помилки в обороні, які схожі на дитячі, і не має змоги влучити в площину воріт.
– Особливе розчарування викликає те, що Олександр Піхальонок, який володіє сильним ударом, майже не застосовує цю свою потужну “зброю” у грі.
– Крім того, після другого пропущеного голу “Динамо” припинило боротьбу, що, ймовірно, було пов’язано з розумінням складності майбутніх матчів із амбітними “Кривбасом”, “Шахтарем” та іншими суперниками, і бажанням зекономити сили.
– Водночас “Самсунспор” вирізнявся сильною бойовою налаштованістю.

Таким чином, згідно з аналізом Володимира Циткіна, у грі обох команд простежувались особливості психологічної готовності, кадрові проблеми й індивідуальні помилки, що істотно вплинули на їхні виступи в єврокубках і внутрішніх змаганнях.

author avatar
Владислав Мельник
Колишній спортсмен, тепер — спортивний оглядач. Стежить за подіями в українському та світовому спорті.Гасло: «Мій спорт — ваші емоції».

різне