У стратегічному національному огляді Франції до 2030 року, опублікованому на офіційному урядовому порталі на початку тижня, акцентується увага на необхідності підготовки країни до потенційної загрози «великої війни в серці Європи». При цьому відзначається, що США більше не будуть активно залучені до забезпечення європейської безпеки.
Джерело: «Європейська правда» з посиланням на офіційний огляд.
Ключові завдання для Франції до 2030 року включають:
– Розвиток матеріального та морального озброєння нації для готовності до можливої масштабної війни на європейському континенті.
– Протидію дестабілізаційним акціям на території країни та нейтралізацію їхніх наслідків.
У контексті цих викликів підкреслюється необхідність посилення фінансування оборонного сектору, що дозволить оновити військову техніку та підвищити обороноздатність держави для протистояння війні високої інтенсивності.
У розгорнутому тексті стратегічного огляду констатується, що:
– Ризик участі французьких збройних сил у інтенсивному конфлікті «у сусідстві з Європою» є найвищим із часів завершення холодної війни.
– Загроза гібридних операцій і дестабілізаційних дій проти Франції досягла безпрецедентного рівня.
– Водночас малоймовірним вважається варіант конвенційної війни безпосередньо на території Франції.
Зазначається також пряма безпрецедентна загроза, яку становить Російська Федерація для Франції та Європейського континенту в цілому.
В огляді наголошується:
«Кремль уже тривалий час у своїх офіційних заявах позначає Францію та європейців як ворогів. Пріоритетність цієї загрози ставить Європу у ситуацію тривалої конфронтації».
Ключові положення стосовно потенційної агресії Росії в інтересах європейської безпеки включають:
1. Гіпотеза нової російської агресії проти Європи протягом наступних 3–5 років є центральним чинником оборонної політики континенту.
2. Відсутні ознаки, що президент Росії відмовиться від агресивної політики та ідеологічної ворожості в рамках своєї концепції «вічної Росії».
3. Збереження претензій на території, де проживають росіяни чи російськомовні, також залишається незмінним.
Серед можливих сценаріїв розглядають:
– Нові хвилі військового наступу на Україну.
– Агресію щодо Молдови.
– Конфлікти на Балканах.
– Напади на країни-члени НАТО з метою перевірки спроможності Альянсу реагувати.
У доповіді також підкреслюється, що «максимальним ризиком буде поєднання такої агресії з масштабною операцією на іншому геополітичному театрі, що потенційно відверне американські сили».
Цей фактор робить надзвичайно важливими результати чинної фази війни для майбутнього Європи, що безпосередньо впливає на безпеку всього континенту.
В огляді підкреслюють:
– Необхідність продовження амбітної європейської підтримки України, зокрема військової.
– Збереження європейських інтересів залежатиме від умов тривалого та справедливого миру в Україні.
Окремо відзначається, що зближення між Північною Кореєю і Росією, а також між Іраном і Росією, має прямий вплив не лише на безпеку Франції і Європи, але й на баланс сил на Близькому Сході та в регіоні Азії.
Що було раніше: