Чемпіонат світу FIFA. Кваліфікація. Група Е. Матч між збірними Болгарії та Туреччини відбувся 11 жовтня 2025 року на стадіоні «Васіл Левскі» в Софії. Головним арбітром поєдинку був Луішт Годінью з Португалії. Гра почалася досить динамічно та подарувала вболівальникам чимало вражаючих моментів.
Перший тайм вирізнявся активною грою обох команд, які швидко обмінялися голами. На 11-й хвилині Арда Гюлер зумів відзначитися за Туреччину, точно пробивши по центру воріт після передачі від Хакана Чалханоглу. Вже через дві хвилини Радослав Кірілов вирівняв ситуацію на табло – його гол став результатом пасу від Десподова та рикошету м’яча, що збив з пантелику воротаря Чакіра.
Після обміну забитими м’ячами темп трохи знизився, однак обидві команди продовжували тримати високу напругу. Турецька збірна контролювала більшість ігрового часу, здійснюючи пресинг та активні атаки через краю поля за участю Актюркоглу та Кадіоглу. Болгарська команда намагалася грати на контратаках та використовувала стандарти: Чочев мав нагоду вивести господарів уперед після подачі зі штрафного, але його удар головою пройшов над поперечиною.
Наприкінці першого тайму турецькі футболісти стали більш активними: Гюлер та Чалханоглу кілька разів загрожували воротам, а Кадіоглу перевірив на міцність стійку воріт після рикошету. Уболівальники побачили напружену і рівну боротьбу, і тайм завершився з рахунком 1:1. Виникло відчуття, що остаточне вирішення долі матчу ще попереду.
Другий тайм перетворився на справжнє домінування збірної Туреччини, яка значно посилилатемп і точність у завершальній фазі. Уже на 49-й хвилині сталася фатальна помилка в обороні болгарської команди – Віктор Попов, намагаючись вибити м’яча, перекинув свого ж голкіпера, що дозволило туркам вийти вперед із результатом 1:2. Цей момент позначив початок краху національної збірної Болгарії.
Уже на 51-й хвилині гості збільшили перевагу: Арда Гюлер виконав дійсно вишукану передачу на Кенана Їлдіза, який холоднокровно пробив у кут воріт, залишивши голкіпера без шансів. Болгари перестали створювати загрози і майже не покидали власну половину поля, тоді як турецька команда демонструвала високий рівень впевненості та скоординованості.
Наступний забитий м’яч на рахунку Їлдіза – на 56-й хвилині він скористався блискучим сольним проходом і точним ударом у правий кут встановив рахунок 1:4. З цього моменту питання про переможця стало остаточно вирішеним. Туреччина спокійно контролювала м’яч, комбінувала і не залишала суперникам жодних шансів на відновлення рівноваги.
Окрім Їлдіза, гол у ворота болгарської збірної на 65-й хвилині забив Зекі Челік. Після подачі з кутового він виграв боротьбу в повітрі, вистрибнув найвище і результативним ударом головою оформив п’ятий гол для гостей – 1:5.
Матч завершився з переконливою перемогою Туреччини з рахунком 6:1, після того як у доданий час, на 90+3 хвилині, Кахведжі поставив крапку в грі, забивши шостий гол команди гостей. Цей поєдинок став однією з найяскравіших та наймасштабніших ігор турецької збірної в рамках кваліфікації.
Склад команд на матч:
– Болгарія (схема 4-2-3-1): Мітов, Петров, Христов, Божинов, Попов, Чочев, Краєв, Стоянов, Кірілов (Дімітров, 63), Десподов (Мінчев, 63), Петков.
– Туреччина (схема 4-2-3-1): Чакір, Челік, Демірал, Бардакчі, Кадіоглу, Чалханоглу (Озкан, 64), Кокджу, Гюлер (Узун, 69), Айдин, Актюркоглу, Їлдіз (Кахведжі, 64).
Під час матчу було зафіксовано дві жовті картки, які отримали Божинов (42 хвилина) та Кірілов (44 хвилина).
Отже, боротьба в Софії продемонструвала драматичний поворот від рівної гри до повного домінування однієї команди в другому таймі, що втілилося у переконливу перемогу збірної Туреччини з підсумковим рахунком 6:1.