Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск охарактеризував війну в Україні як «конфлікт між цивілізацією та варварством». У своїй промові під час конференції з відновлення України URC 2025, що відбулася 10 липня в Римі, він наголосив на значущості цієї війни не лише для України, а й для всієї Європи та, можливо, для всього світу. Про це повідомляє The Guardian.
Туск підкреслив, що головною темою зустрічі в Римі було питання, як надати Україні необхідну підтримку для не просто виживання, а й перемоги та подальшого розвитку — не лише в економічному вимірі, а й у духовному та соціальному плані.
За його словами, перемога України є ключовою для безпеки всієї європейської спільноти. Вона включає:
– територіальну цілісність,
– суверенітет,
– справедливий і тривалий мир.
Прем’єр-міністр Польщі додав, що зараз “всі розуміють — це не просто війна за Україну, а за Європу, а можливо, навіть за весь світ”.
Він також окремо відзначив роль, яку відіграють українці у протистоянні російській агресії:
– Україна є джерелом натхнення та вчителем мужності і стійкості,
– країна демонструє інноваційність, зокрема у сфері розробки безпілотних літальних апаратів та систем оборони.
Туск зазначив, що сучасні випробування українських технологій є важливими для всього Північноатлантичного альянсу, який повинен активніше вчитися у України, щоб посилити власний стримуючий потенціал.
Також він підкреслив, що припинення війни в Україні має стати спільним завданням союзників.
### Інші ключові заяви конференції URC 2025
Президент України Володимир Зеленський у своєму виступі наголосив на необхідності створення підходу, подібного до «Плану Маршалла», для відбудови країни після війни. Він вказав на важливість формування коаліції з чітким лідерством, яка б змогла:
– координувати процеси реконструкції,
– підтримувати економічне зростання,
– забезпечувати стабільний мир.
Зеленський нагадав, що саме завдяки Плану Маршалла Європа довгі десятиліття користувалася миром і прогресом. Окрім цього, він наголосив на першочерговій задачі:
– зупинити російські дрони та ракети.
Для цього, за його словами, необхідні:
– збільшення постачання систем протиповітряної оборони (ППО),
– додаткові інвестиції в безпілотники-перехоплювачі,
– нові системи ППО і ракети.
Таким чином, конференція URC 2025 набула статусу важливого майданчика, де лідери і експерти обговорюють комплексні кроки для підтримки та відновлення України, підсилення міжнародної безпеки та протистояння агресії.