Найбільший європейський порт Роттердам у Нідерландах розпочав резервування місць для суден із військовими вантажами, готуючись до можливого військового конфлікту з Російською Федерацією.
Інформацію про це надав Financial Times, передає Укрінформ.
Генеральний директор адміністрації порту Роттердама Баудевайн Сімонс повідомив, що спільно з бельгійським портом Антверпен опрацьовуються варіанти логістичного забезпечення на випадок прибуття військових вантажів із США, Канади та Великої Британії.
Він підкреслив:
- Не кожен термінал відповідає технічним вимогам для обробки військового вантажу.
- У разі перевезення великих обсягів військової техніки порти будуть взаємодіяти: Антверпен може прийняти частину вантажів і навпаки.
- Вони все менше розглядають один одного як суперників і, хоча зберігають конкуренцію там, де це необхідно, активно співпрацюють, де це можливо.
Нідерланди разом із союзниками в рамках НАТО взяли на себе зобов’язання збільшити оборонні видатки до 5% від валового внутрішнього продукту. У травні Міністерство оборони Нідерландів оголосило, що порт Роттердам буде забезпечувати просторові резерви для військового постачання за запитом НАТО.
За словами Сімонса, планується:
- Одне або декілька військових суден можуть перебувати у порту протягом кількох тижнів до п’яти разів на рік.
- Перевантаження боєприпасів буде здійснюватися виключно на контейнерному терміналі, що відповідає суворим нормам безпеки.
Крім того, порт Роттердам неодноразово прийматиме участь у морських десантних навчаннях протягом року.
Порт також виконує функцію стратегічного сховища запасів нафти. У цьому контексті Баудевайн Сімонс звернув увагу на необхідність, аби європейські країни також піклувалися про створення резервів інших критично важливих ресурсів, серед яких:
- мідь,
- літій,
- графіт.
Очікується, що 8 липня Європейський Союз оголосить нову «стратегію накопичення запасів» для медичних виробів, обладнання для енергетики, продовольства та води.
Як повідомлялося раніше, Financial Times зазначала, що Європейська комісія пропонує державам-членам ЄС формувати екстрені запаси критично важливих мінералів і комплектуючих для ремонту кабелів, враховуючи геополітичні виклики, що стоять перед регіоном.
Читайте також: Росія може здійснити військову атаку проти НАТО вже за п’ять років – Рютте
Фото: ANP