ГУР оцінив трансформації армії Північної Кореї після конфлікту в Україні — УНІАН

Христина Левченко

14 Липня, 2025

Армія КНДР за минулі шість місяців війни в Україні значно покращила свій бойовий досвід, зокрема в сучасних конфліктах, а також розвинула потенціал у сфері ядерних ракетних технологій та налагодила випуск сучасних озброєнь.

За даними української розвідки, які передала газета The Times, північнокорейські збройні сили вдосконалили точність своїх балістичних ракет, розширили можливості ведення бойових дій за підтримки безпілотних літальних апаратів, а також підвищили темпи виробництва сучасної зброї за участі провідних російських науковців.

Співпраця з Російською Федерацією надала Північній Кореї ряд важливих переваг, серед яких:

  • значна модернізація збройних сил;
  • отримання практичного досвіду ведення війни сучасного зразка;
  • розвиток потенціалу в галузі ядерних ракет;
  • організація серійного виробництва сучасних засобів озброєння;
  • зміцнення військово-морських сил;
  • розширення можливостей із збору розвідувальної інформації.

Ці фактори роблять армію КНДР більш серйозною загрозою для Південної Кореї та дислокованих на її території американських військових, ніж це було раніше. Українська розвідка застерігає, що в майбутньому Північна Корея може активніше застосовувати військову силу у своїй зовнішній політиці. Це зумовлено наступними чинниками:

  1. Відсутність жорсткої реакції з боку США та їхніх європейських і азійських союзників на участь північнокорейських військ у конфлікті в Україні;
  2. Приєднання КНДР до більш широкої стратегії Росії і Китаю, спрямованої на глобальне послаблення позицій США.

Згідно зі звітом, у зоні бойових дій у Курській області Росії брали участь щонайменше 9 500 північнокорейських солдатів, які належать до чотирьох бригад. Всі вони є спецпризначенцями військової розвідки або входять до складу 11-го штурмового корпусу.

Хоча під час бойових дій було поранено або вбито близько 4 000 північнокорейських військовослужбовців, вони швидко проходили навчання на полі бою. Завдяки цьому солдати навчилися краще маскуватися від атак безпілотників і почали ефективно застосовувати власні дрони для покращення візуальної розвідки.

Північнокорейські ракети здобули сучасні показники точності

Українська розвідка відзначає, що Росія сприяє КНДР у розробці та виробництві балістичних ракет KN-23 із ядерним потенціалом. Перші запуски цих ракет по Україні були неточними, відхиляючись від цілі більш ніж на десять кілометрів. Проте зараз ракети KN-23 майже не поступаються російським аналогам у дальності та точності. Український офіцер Повітряних сил зазначив, що на ці ракети почали встановлювати російські системи наведення, призначені для підвищення ефективності.

Він пояснив:

  • Перші випробування KN-23 промахувалися на близько 15 км.
  • Надалі конструкцію було вдосконалено, додано російські системи наведення та позиціювання, подібні до тих, що застосовуються на ракетах «Іскандер».
  • Після модернізації точність дорівнює кількасот метрів відхилення.
  • Хоч ці ракети ще не рівняються з «Іскандерами», їхній потенціал дуже близький.
  • З огляду на це, південнокорейцям слід серйозно враховувати розвиток ситуації в регіоні.

Ракетний експерт Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Їжак додав, що KN-23 тепер становлять реальну загрозу для американських систем протиповітряної оборони Patriot. Кожен запуск цих ракет змушує активувати дороговартісні найсучасніші системи ППО, що виснажує оборонний потенціал.

Він зазначив, що Росія планує отримати від Північної Кореї від 150 до 200 таких ракет протягом цього року.

Взаємодія Північної Кореї та Росії

Нещодавно лідер КНДР Кім Чен Ин заявив про готовність країни беззастережно підтримувати всі дії Москви у війні в Україні. Південнокорейська розвідка повідомляла про те, що Північна Корея продовжує постачати Росії артилерійські снаряди великого калібру — понад 12 мільйонів 152-міліметрових снарядів.

У свою чергу, начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов заявив, що КНДР зараз забезпечує Росію приблизно 40% боєприпасів, які використовуються в конфлікті проти України.

Можливо, вам також буде цікаво:

(ІНШІ Новини за темою)

Автор

  • Христина Левченко

    Міська репортерша. У центрі її уваги — життя столиці, інфраструктура, влада і люди.
    Гасло: «Київ змінюється щодня. Я — фіксую кожну мить».

різне

Залишити коментар