Жахливі наслідки атаки на Київ: сотні постраждалих, зруйновані будинки і збиті цілі
Мер Києва Віталій Кличко повідомив про серйозні руйнування в місті після нічної ракетної атаки. У Подільському районі частково обвалився житловий будинок — люди застрягли між 7 та 9 поверхами. Окрім цього, уламки пошкодили багатоповерхівку в іншій частині району, а також гаражний кооператив.
Руйнування в різних районах Києва
У Голосіївському районі внаслідок влучань виникли пожежі одразу у кількох локаціях: п’ятиповерхівка, територія нежитлової забудови, складські приміщення й відкриті майданчики. Там же в Подільському районі одночасно палають чотири житлові будинки.
У Дарницькому районі наслідки атаки теж масштабні — пошкоджені три багатоповерхівки. Там уламки влучили в 25-поверховий будинок, на рівні четвертого поверху, внаслідок чого 22 людини були врятовані, але, на жаль, знайшли двох загиблих.
Статистика руйнувань та постраждалих
ДСНС сформувала попередній список наслідків, за яким щонайменше 15 житлових будинків отримали серйозні пошкодження та руйнування. Унаслідок нічного обстрілу столиці станом на ранок 6 липня 2026 року офіційно зафіксовано 11 загиблих та 46 поранених. Серед постраждалих 27 потребували госпіталізації, у тому числі троє дітей.
Як діяли системи протиповітряної оборони
Ракетна атака була надзвичайно масштабною і комплексною. Ворог застосував ударні дрони та ракети різного типу:
- 68 ракет різних модифікацій;
- 351 ударний дрон;
- протикорабельні ракети “Циркон” та “Онікс”;
- балістичні ракети “Іскандер-М” і системи С-400;
- крилаті ракети Х-101 та “Калібр”.
Усі пуски здійснювалися з кількох регіонів Росії, включаючи Курську, Брянську, Орловську та Вологодську області.
Підсумки знищення атакувальних засобів
Українська протиповітряна оборона відпрацювала масштабно. За ранковими даними, вдалося знизити або знешкодити понад 360 загроз:
- 31 крилата ракета Х-101;
- 6 ракет “Калібр”;
- 326 ударних безпілотників.
Разом із тим, ворог успішно застосував 6 гіперзвукових ракет “Циркон” і 23 балістичні ракети “Іскандер-М”, які ППО не змогла збити.
Захисники не послаблюють тиск
Оборонні сили України використовували не лише зенітну артилерію та ракетні комплекси, але й радіоелектронні засоби протидії, а також мобільні вогневі групи. Це дозволило відбити основний удар ворога, знизивши масштаб руйнувань і жертв серед цивільного населення.