Коли і з яких причин може початися новий конфлікт

Христина Левченко

8 Липня, 2025

Ізраїль готується до можливого відновлення військових дій у разі, якщо Іран не припинить розширення своєї ядерної програми. Про це повідомляє видання Axios із посиланням на джерела в ізраїльській владі.

За інформацією журналістів, офіційні особи Ізраїлю вважають, що президент США Дональд Трамп може надати схвалення на відновлення атак по об’єктах Ірану. Тема ядерної діяльності Ірану стала ключовим питанням переговорів прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньяху під час його візиту до Вашингтона 13 липня.

Під час цієї поїздки ізраїльський очільник має на меті погодити з Трампом подальші кроки Сполучених Штатів у контексті ядерних перемовин із Тегераном, а також визначити умови, за яких можуть бути відновлені військові операції. Серед основних причин занепокоєння:

– спроби Ірану вивезти з пошкоджених ядерних об’єктів уран із високим ступенем збагачення;
– відновлення роботи об’єктів із збагачення урану.

Окрім того, радник Нетаньяху Рон Дермер минулого тижня провів низку зустрічей у Вашингтоні з представниками адміністрації США, зокрема з віцепрезидентом Джей Ді Венсом, держсекретарем Марко Рубіо та спеціальним посланцем Білого дому Стівом Віткоффом. У ході цих перемов вони обговорювали наявність у Ірану приблизно 400 кг урану, збагаченого до 60%, який зберігається на трьох основних ядерних об’єктах країни.

За свідченнями співрозмовників, попри значні пошкодження об’єктів, велика частина ядерного матеріалу залишилась недоторканою.

Розвідувальні служби Ізраїлю та Сполучених Штатів ретельно відстежують ситуацію, аби не пропустити потенційні спроби Ірану вивезти ядерні матеріали або відновити ядерну діяльність.

Водночас, як стало відомо, представник Білого дому Стів Віткофф найближчим часом має намір провести переговори з очільником МЗС Ірану Абаасом Арагчі з метою відновлення діалогу щодо ядерних переговорів.

Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп повідомив про домовленість із Ізраїлем щодо припинення вогню у Газі терміном на 60 днів. За його словами, американські представники провели з ізраїльською стороною тривалі та конструктивні консультації.

Як раніше повідомлялося, ударні операції США по трьох найбільших центрах збагачення урану в Ірані не зруйнували ключові елементи ядерної програми цієї країни, однак спричинили відтермінування її розвитку орієнтовно на кілька місяців.

Раніше Військово-повітряні сили США наносили удари по ядерній інфраструктурі Ірану, зокрема по найбільш захищеному об’єкту у місті Фордо.

Слідкуйте за оновленнями на ресурсах «Прямого» у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.

Автор

  • Христина Левченко

    Міська репортерша. У центрі її уваги — життя столиці, інфраструктура, влада і люди.
    Гасло: «Київ змінюється щодня. Я — фіксую кожну мить».

різне

Залишити коментар