Коли припиняться бойові дії в Україні

Христина Левченко

18 Липня, 2025

Командувач Силами безпілотних систем Збройних Сил України Роберт «Мадяр» Бровді підкреслив, що зараз ЗСУ активно шукають шляхи ефективної протидії існуючим загрозам. Про це він заявив під час міжнародної конференції LANDEURO, яка відбулася у німецькому Вісбадені.

За словами «Мадяра», поки не існує жодних ознак того, що повномасштабна війна в Україні завершиться найближчим часом. Навпаки, найімовірніше вона триватиме і після 2025 року. Він наголосив:

– «Ми не бачимо кінця війни ані завтра, ані, ймовірно, цього року. Ми прагматично оцінюємо свій прогноз на майбутнє і фіксуємо найбільші загрози».

Основні виклики, що стоять перед Україною в цій війні, за словами Бровді, полягають у:

1. Величезній кількості російських окупаційних сил, які Москва продовжує мобілізовувати.
2. Масованих атаках із застосуванням ударних безпілотників, які завдають значних втрат українській інфраструктурі та залякують населення.
3. Обмежених мобілізаційних ресурсах України, що зумовлює виклики у поповненні військових підрозділів.

Враховуючи це, командувач зазначив: «По-перше, Путін скеровує більше піхоти, ніж ми здатні ліквідувати. По-друге, він знайшов дешевий та ефективний інструмент для залякування й руйнування — дрони-камікадзе “Шахеди”. По-третє, в Україні всі, хто бажає чи має змогу воювати, вже на фронті, тому розраховувати на додаткові людські ресурси неможливо».

Водночас «Мадяр» розкрив перспективи розвитку оборонних технологій ЗСУ. Зокрема, ведеться робота над заміною піхоти наземними дронами та формуванням багаторівневої, ешелонованої «стіни дронів», яка за нього буде вищою за «велику китайську стіну» і здатна зупинити будь-які повітряні загрози, спрямовані на українські позиції. Цей проєкт уже перебуває у стадії реалізації.

Раніше аналітичний центр JPMorganChase оприлюднив прогноз, що війна в Україні може завершитися вже цього літа — йдеться про кінець активної фази бойових дій. Експерти виділили чотири сценарії розвитку подій, серед яких найімовірнішим для України є так званий «грузинський сценарій». Він передбачає:

– Відсутність суттєвої західної підтримки, що призведе до поступової втрати контролю над територіями.
– Зупинку процесу інтеграції України із західними структурами.
– Поступове повернення України до сфери впливу Москви.

Водночас аналітики не відкидають можливості розвитку «корейського сценарію», при якому:

– Україна не увійде до НАТО.
– Росія залишить за собою окуповані території.
– На території країни з’являться війська країн Європейського Союзу.

З огляду на вищевикладене, ситуація на фронті та підґрунтя геополітичних процесів залишаються складними й вимагають постійного моніторингу та адаптації оборонної стратегії.

Автор

  • Христина Левченко

    Міська репортерша. У центрі її уваги — життя столиці, інфраструктура, влада і люди.
    Гасло: «Київ змінюється щодня. Я — фіксую кожну мить».

різне

Залишити коментар