Конфлікт між Росією та НАТО: британський генерал озвучив конкретні строки — УНІАН

Христина Левченко

12 Липня, 2025

Генерал Патрік Сандерс підкреслив важливість того, щоб «коаліція охочих» вже нині направила своїх військовослужбовців в Україну для проведення тренувань українських військових. На його думку, така активна допомога є необхідною для підвищення бойових можливостей Збройних сил України.

Колишній командувач сухопутних військ Великої Британії генерал Патрік Сандерс попередив про необхідність підготовки країни до можливої війни з Росією в найближчі п’ять років. За його словами, Британія має будувати бункери для цивільного населення та інвестувати у засоби протиповітряної оборони. У інтерв’ю газеті The Telegraph генерал зазначив, що війна з режимом Путіна до 2030 року — це реальна ймовірність, яку слід враховувати.

Генерал детально виклав свої бачення розвитку подій:

1. В разі припинення Росією бойових дій в Україні протягом кількох місяців вона отримає можливість здійснити обмежений напад на одного з членів НАТО. Велика Британія та інші союзники будуть змушені адекватно реагувати на таку агресію.
2. Для захисту цивільного населення необхідно зводити бомбосховища, а також створювати підземні командні пункти для військових структур. В цьому контексті він навів приклад Фінляндії, якій притаманні бомбосховища на 4,5 мільйона осіб. Завдяки цьому країна здатна зберегти функціонування уряду та суспільства навіть під масованими ракетними і повітряними ударами.
3. Велика Британія, на відміну від Фінляндії, не має аналогічних масштабних укриттів, що становить серйозний виклик у разі загрози війни.

Крім того, генерал Сандерс висловив стурбованість через скорочення чисельності британської армії:

– Зараз збройні сили Сполученого Королівства занадто малі, щоб витримати інтенсивні бойові дії понад кілька перших місяців.
– Потрібно нарощувати військовий потенціал для довготривалої оборони.

Промовляючи про підтримку України, генерал наголосив: «Ми маємо бути вже зараз на місцях, проводити спільні навчання. Необхідно допомагати українським військовим у їхній підготовці та оснащенні, особливо на заході України».

### Перша ціль Путіна в НАТО

На запитання видання The Telegraph щодо того, яка країна може стати наступною ціллю Росії, генерал відповів, що Велика Британія «майже стала ворогом номер один», оскільки активно мобілізувала міжнародну підтримку України з початку війни.

Він зазначив, що не прогнозує масштабного наступу російських військ до Західної Європи, наприклад, у напрямку Берліна, але вважає, що Москва прагнутиме відновити контроль над колишніми радянськими територіями.

Ключові вразливі точки на думку генерала:

– Норвезький архіпелаг Шпіцберген, стратегічно важливий для Росії, оскільки відкриває доступ до Північної Атлантики.
– Три балтійські країни на півдні, у тому числі місто Нарва в Естонії, де проживає велика російськомовна громада. Оскільки в Естонії розташована британська бойова група, за її участь у захисті можна бути впевненими з першого дня загострення конфлікту.
– Окремі острови Данії та Швеції.
– Сувалкський коридор: у разі захоплення цієї ділянки Росія могла б встановити сухопутне сполучення між Калінінградською областю та Білоруссю, ізольовуючи країни Балтії з боку решти Європи.

### Підготовка Європи до потенційної війни з Росією

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що ймовірність нападу Росії на Естонію протягом найближчих 5–7 років є реальною, однак Альянс має всі необхідні плани для такого розвитку подій.

Крім того, найпотужніший порт Європи — Роттердам — активізує підготовку до можливої війни з Росією. Адміністрація порту резервує місця для військових суден і розробляє варіанти перенаправлення вантажів на випадок початку бойових дій.

Ця інформація свідчить про високий рівень напруженості на європейському континенті та необхідність серйозної стратегічної підготовки провідних країн НАТО до можливих викликів, пов’язаних із агресивними діями Російської Федерації.

Автор

  • Христина Левченко

    Міська репортерша. У центрі її уваги — життя столиці, інфраструктура, влада і люди.
    Гасло: «Київ змінюється щодня. Я — фіксую кожну мить».

різне

Залишити коментар