За даними інфографіки UA War Infographics, у першій половині 2025 року найчастіше сигнал повітряної тривоги вмикали у Харківській області — 1034 рази, а загальна тривалість таких попереджень становила 89 днів. У свою чергу в Сумській області тривоги лунали найтриваліше — протягом 117 днів, при цьому кількість їх сповіщень досягла 855.
При цьому в деяких регіонах повітряна тривога вмикалася значно рідше: зокрема, у Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській та Чернівецькій областях сигнал лунали мінімально.
Окремо варто відзначити, що на територіях Криму та Луганської області повітряна тривога не вимикалась зовсім, що свідчить про постійну загрозу в цих регіонах. У Київській області сигнал повітряної небезпеки звучав 368 разів, а в самій столиці — 258.
Ключові показники за перші шість місяців 2025 року:
– Запущено понад 22 600 безпілотних літальних апаратів (дронів), з яких 89% було збито або нейтралізовано засобами радіоелектронної боротьби (РЕБ).
– Запущено 753 ракети, з яких 54% було знищено або знешкоджено завдяки застосуванню систем РЕБ.
Ці шість місяців зафіксовані як рекордні за кількістю використаних ворогом дронів та ракет проти України.
За повідомленнями, в нічну пору Росія застосувала 550 засобів повітряного нападу. Станом на ранок у Києві спостерігаються численні пожежі й руйнування, відомо про 23 потерпілих. Унаслідок атаки пошкоджено житлові будинки, магазини, заклади громадського харчування, автомобілі. Також постраждали:
– Консульство Польщі у Києві.
– Відділення та сортувальне депо Нової пошти.
– П’ять автомобілів швидкої медичної допомоги, які виїжджали на виклики до постраждалих.
Ілюстрації до інформації надані К. та В. Ліберовими.