Аналітик закликав утриматися від поспішних і необґрунтованих висновків щодо припинення обстрілів Києва під час візиту спецпредставника президента США Кіта Келлога.
Військово-політичний експерт групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко у коментарі “Телеграфу” висловив припущення, що відсутність обстрілів української столиці в ті дні, коли Келлог перебував у Києві, ймовірно була випадковим збігом, а не свідомою тактикою агресора. Він сумнівається, що президент Росії Володимир Путін особисто віддавав наказ припинити обстріли під час візиту американського посланця.
Коваленко зазначив, що:
– Такі ситуації змушують задуматися над можливими мотивами Путіна: чи хотів він продемонструвати відсутність обстрілів як “українську пропаганду”, імітуючи миролюбність, чи ж Київ просто відсутній у планах обстрілів у конкретний період.
– Незважаючи на припинення обстрілів, повітряна тривога в Києві все одно оголошувалась, а ворожі безпілотники пролітали неподалік столиці. Це цілком характерна, буденна для нинішньої війни ситуація.
– Подія співпала із візитом Келлога, тому можна розглядати дві версії: або це була цілеспрямована імітація перемир’я з боку Кремля, або ж ні. З точки зору аналітика, щоб однозначно визначити це, американському спецпредставнику необхідно було б перебувати у Києві значно довше, наприклад, ще принаймні два тижні, щоб стверджувати, що він справді виступає захисним щитом для столиці країни.
Крім того, військовий оглядач нагадав, що саме перед приїздом Кіта Келлога Росія нанесла масований удар по Києву, а це свідчить про те, що агресору знадобиться певний час для накопичення зброї та ресурсів для нової атаки.
### Інформація про візит Кіта Келлога до Києва
За повідомленнями УНІАН, цього тижня спецпредставник президента США провів два дні у столиці України. Протягом візиту він провів переговори з президентом України щодо деталей анонсованих колишнім президентом США Дональдом Трампом постачань американської зброї. Окрім цього, Келлог зустрічався з керівником Головного управління розвідки Міністерства оборони України Крилом Будановим та відвідав підприємства, які займаються виробництвом військових безпілотних літальних апаратів.
### Реакція у Мережі та оцінка військових експертів
Інтернет-користувачі звернули увагу на той факт, що під час перебування Кіта Келлога у Києві Росія зробила паузу у своїх масованих обстрілах міста. Військовий оглядач Денис Попович вважає, що таким чином Кремль вирішив виконати одразу два завдання:
1. Не створювати додаткових приводів для роздратування американського гостя.
2. Накопичити дрони та інші засоби для нової, можливо більш потужної, атаки у майбутньому.
Таким чином, нинішня пауза у вогневих ударах над Києвом викликає дискусії щодо мотивів і дій Росії, а також впливу міжнародних візитів на стратегічні рішення агресора.