Ворог може досягти показника застосування тисячі дронів за одну атаку вже наступного місяця, переконаний авіаційний експерт та заступник директора компанії-виробника радіоелектронної боротьби (РЕБ), офіцер резерву Повітряних сил Анатолій Храпчинський.
Російські окупаційні війська протягом кількох років активно використовують у війні проти України ударні безпілотники типу “Шахед”. Зараз вони послідовно нарощують інтенсивність їх застосування, поступово збільшуючи кількість одночасних атак. Зокрема, на серпень поточного року ворог, за його словами, обов’язково вийде на позначку в 1000 повітряних цілей під час однієї масованої атаки.
Ключові тези виступу Анатолія Храпчинського в ефірі телеканалу “Еспресо”:
– Війська противника крок за кроком підвищують кількість застосовуваних дронів, що побічно свідчить про їх подальше збільшення у майбутньому.
– З вересня 2024 року, коли розпочнеться четвертий рік активного використання безпілотників “Шахед”, очікується зростання інтенсивності застосування цих засобів ураження.
– Наразі в Україні та на світовому рівні все ще не вистачає якісних систем для виявлення та передачі точних координат цілей, що значно ускладнює боротьбу з цими безпілотниками.
– Виявлення об’єкта і визначення його координат та висоти руху в режимі реального часу є визначальним фактором, що здатен підвищити ефективність роботи дронів-перехоплювачів і інших протидронних систем.
– Необхідно домогтися доказової ефективності застосування будь-якого озброєння для протидії “Шахедам” на рівні не менше 70%.
Наразі російські війська щоденно тероризують населення України ракетними та дроновими атаками. Так, ніч із 11 на 12 липня не стала винятком. Застосувавши понад 600 засобів ураження, серед яких були й безпілотники, й крилаті ракети, випущені зі стратегічних бомбардувальників, ворог завдав ударів по багатьох містах країни.
Наслідки ворожої атаки:
– Загибель людей у Чернівцях.
– Серйозні пошкодження у Львові, Харкові та Луцьку.
– Зокрема, постраждали три корпуси Львівської політехніки.
Таким чином, ескалація повітряних атак із використанням безпілотних літальних апаратів ставить перед Україною складні виклики в системах раннього виявлення та протиповітряної оборони, що вимагає вдосконалення наявних технічних засобів і тактичних підходів.