Якщо Російська Федерація отримає можливість здобувати перевагу, Дональд Трамп ризикує виглядати слабким і стикнутися з критикою через нібито недостатню активність у стримуванні Володимира Путіна.
Для чинного президента США Дональда Трампа участь Америки у війні в Україні може стати для нього тим же випробуванням, яким війна в Афганістані була для його попередника, Джо Байдена. На перший погляд, таке порівняння може здаватися недоречним, адже Сполучені Штати не направляли свої війська на українську територію, а лише надають різнопланову допомогу. Проте існує суттєва аналогія:
– Врегулювання цього конфлікту є надзвичайно складним завданням.
– Чим довше воєнні дії тривають, тим більше зростає ризик опинитися у пастці політичної відповідальності, а можливо, і звинувачень у провині.
Заглиблення США у конфлікт може спричинити невдоволення серед прихильників руху «Make America Great Again», зауважує американське агентство Bloomberg. Водночас, якщо дозволити Росії поступово здобувати позиції без надання додаткової підтримки Україні, Трамп може бути сприйнятий як слабкий лідер і зазнати критики через неприйняття достатніх заходів щодо зупинки Путіна.
У цьому контексті варто відзначити, що Дональд Трамп послідовно намагається дистанціюватися від військового протистояння, неодноразово наголошуючи, що при його президентстві війна ніколи б не розпочалася, і даючи зрозуміти, що не вважає себе відповідальним за її подальший перебіг.