Конфлікт в Україні може затягнутися і стати довготривалим з низьким рівнем активних бойових дій.

Христина Левченко

20 Липня, 2025

Для збереження стабільності російської автократії необхідно постійно утримувати суспільство та економіку під суворим контролем, що значно легше реалізувати в умовах війни.

Російська агресія проти України може перетворитися на тривалий конфлікт без чіткої дати завершення, адже Кремлю вигідно підтримувати країну у стані напіввійни. Таку позицію висловив німецький військовий історик Маркус Койпп в інтерв’ю австрійській газеті Kurier.

За словами Койппа:
– Війна для Росії є ідеальним режимом функціонування та оптимальною соціальною моделлю.
– Завдяки військовим діям Путін мобілізує населення і забезпечує тотальний контроль над економікою і суспільством.
– Росія в теперішньому стані не здатна повернутися до мирного життя, оскільки це призведе до швидкого економічного занепаду.
– Суспільство, звільнившись від війни, поставить під сумнів сенс жертв, понесених під час конфлікту.

Експерт зазначає, що Кремль може погодитися на зниження інтенсивності бойових дій, де великомасштабні загальновійськові операції припиняться, утім російсько-український кордон залишатиметься «постійно кровоточивим» через регулярні бої. Навіть у випадку завершення війни Росія не відмовиться від агресивної зовнішньої політики, що передбачає пошук ворогів біля власних кордонів, а також у глобальному масштабі.

Маркус Койпп підкреслює, що незалежно від долі Путіна – чи він вилетить з вікна, чи помре природною смертю, – наступне керівництво продовжить ту ж політику, адже:
– Війна стала для Росії своєрідною бізнес-моделлю.
– Для держави завжди потрібен суперник і поле для військових операцій.

Крім цього, історик попереджає сусідні країни Росії про можливість нових «спеціальних операцій» на територіях Грузії, Казахстану або держав Балтії. Він також закликає західну аудиторію відмовитися від хибного уявлення про цей конфлікт як про локальний регіональний спалах і уникати ілюзій стосовно налагодження партнерських відносин з Росією.

За його словами:
– Варто відмовитися від старих ілюзій щодо Росії і припинити вірити у можливість створення спільного європейського простору або партнерства з цією державою.
– Ідея мирного співіснування з величезною імперією є однією з головних помилок останніх трьох десятиліть.
– Потрібен тривалий час, щоб позбутися цих ілюзій.

### Війна в Україні: стратегічні обрії

Як повідомляв УНІАН, австралійський аналітик Мік Раян вважає, що Володимир Путін може планувати завершення війни проти України вже у 2025 році. Він порівняв нещодавні заяви російського лідера про намір скоротити військові витрати з очевидними спробами РФ досягти максимальних успіхів на фронті напередодні потенційних переговорів.

Водночас журналісти видання The Telegraph навпаки наголошують на відсутності ознак зацікавленості Росії у припиненні бойових дій, навіть після того, як Дональд Трамп виставив Кремлю ультиматум. Автори матеріалу закликають президента США посилити санкції та рішучіше діяти проти агресора.

### Рекомендовані Новини:

Автор

  • Христина Левченко

    Міська репортерша. У центрі її уваги — життя столиці, інфраструктура, влада і люди.
    Гасло: «Київ змінюється щодня. Я — фіксую кожну мить».

різне

Залишити коментар