Конфлікт в Україні: оприлюднена інформація про катастрофу винищувача F-16 і загибель пілота Максима Устименка — УНІАН

Христина Левченко

3 Липня, 2025

Повітряний бій відбувався в неймовірно складних умовах, повідомляють військові.

У ніч на 29 червня в Україні розбився винищувач F-16, пілот якого, Максим Устименко, загинув. Ця трагедія сталася через винятково важку бойову ситуацію. Як розповів під час церемонії прощання із загиблим льотчиком заступник командувача повітряного командування «Захід», бригадний генерал Олег Захарчук, в цей час Сили оборони відбивали масштабну повітряну атаку супротивника.

За словами генерала, для протидії агресору були залучені всі доступні засоби:
– зенітно-ракетні війська,
– мобільні підрозділи протиповітряної оборони,
– гелікоптери,
– винищувачі F-16.

Захарчук наголосив на складності ситуації, зазначаючи, що лівобережна частина України була буквально вкрита безпілотними літальними апаратами типу «шахед». Вони чисельно переважали, що ускладнювало оборону.

Пілот Максим Устименко встиг знищити сім російських «шахедів» перед тим, як сталася катастрофа. Генерал підкреслив, що у випадку наявності хоча б найменшого шансу на виживання, талановитий і досвідчений пілот обов’язково ним скористався б. На жаль, такої можливості не було.

Особливо складним було завдання — відвернути пошкоджений літак від житлових районів і продовжувати управління ним у вкрай важких умовах. Проте пілот виконав це, проявивши справжній героїзм, наголосив Олег Захарчук.

### Що відомо про падіння F-16 в Україні

– Минулого тижня під час відбиття масштабної повітряної атаки український винищувач F-16 зазнав аварії.
– Сили Повітряних сил повідомили, що пілот збив сім ворожих повітряних цілей, а під час знищення останньої машина отримала пошкодження і почала втрачати висоту.
– Щоб уникнути жертв серед мирного населення, пілот відвів літак від населеного пункту, однак не встиг катапультуватись.
– За мужність та героїзм президент України присвоїв Максиму Устименку звання Героя України.

Військовий експерт Павло Нарожний висловив припущення, що, ймовірно, літак отримав ушкодження від уламків збитого безпілотника «шахед».

Також деякі аналітики розкритикували використання дефіцитних сучасних винищувачів для боротьби з порівняно дешевими безпілотними апаратами. Зокрема, президент Української авіаційної асоціації пілотів і власників літаків «АОПА Україна» Геннадій Хазан порівняв це з використанням мікроскопа для забивання цвяхів — акцентуючи на невідповідності засобів та задачі.

У подібному ключі висловився і військовий експерт Юрій Микуляк, підкреслюючи дисбаланс між ресурсами і загрозою.

### Вас також можуть зацікавити інші Новини:

Автор

  • Христина Левченко

    Міська репортерша. У центрі її уваги — життя столиці, інфраструктура, влада і люди.
    Гасло: «Київ змінюється щодня. Я — фіксую кожну мить».

різне

Залишити коментар