Конфлікт в Україні: РФ майже досягла рівня 1000 ракетних та безпілотних ударів на день — УНІАН

Христина Левченко

7 Липня, 2025

Виробництво ракетної та безпілотної техніки в Російській Федерації постійно зростає, оскільки Володимир Путін розраховує зламати моральний дух українського населення шляхом повторних масованих повітряних атак.

Як передає видання The Telegraph, експансія оборонної промисловості РФ, підсилена розширенням ракетного заводу у місті Воткінськ та налагодженням стабільного ланцюга постачань, найближчим часом дозволить Росії випускати до 1000 ракет і безпілотників за одну ніч, спрямованих на українські населені пункти. Ця стратегія має на меті не лише виснажити українську протиповітряну оборону (ППО), а й пригасити запал Заходу та підірвати бойовий дух українців.

Фахівець з питань російських і українських військових операцій Майкл Кофман зазначає:

– Російські удари орієнтовані на населені пункти, оскільки ворог намагається виснажити українську ППО.
– Українські захисні системи будуть насамперед оберігати міста і життєво важливу інфраструктуру.

Видання також підкреслює, що російський військово-промисловий комплекс користується підтримкою китайських компаній, що допомагають обходити західні санкції, накопичуючи ресурси та зброю для продовження війни щонайменше ще на два роки. Зокрема, виробництво безпілотних літальних апаратів у травні збільшилося на 17%.

Загрозливість ситуації для України посилилася через рішення Сполучених Штатів припинити постачання деяких ключових видів зброї, серед яких були системи, розташовані в Польщі. Джерело в українській розвідці акцентує увагу на ризиках, що виникають унаслідок відсутності зенітних керованих ракет Patriot, які могли б захистити великі міста, зокрема Київ:

– “Деякі критично важливі засоби захисту можуть надходити лише зі США. Втрата ракет-перехоплювачів PAC-3 залишить раніше надійно захищені міста відкритими до ударів російських балістичних ракет,” — повідомляє джерело.

Голова Українського центру безпеки та співпраці Сергій Кузан наголосив, що, хоча передові системи ППО України залишаються ефективними, цивільна інфраструктура нині стала більш уразливою:

– «Призупинення військової підтримки США створює проблему не стільки на фронті, скільки на внутрішньому тилу. Російський повітряний терор постійно загострюється, і основною метою атак стають українські міста та мирні мешканці», — вказує Кузан у коментарі для The Telegraph.

Науковий співробітник проекту Oslo Nuclear Project Фабіан Хоффман також попереджає:

– Хоча світове виробництво зенітних ракет Patriot зростає, лише приблизно половина цих систем призначена для європейського регіону, що означає ще менші поставки для України у найближчі роки.

Водночас видання підкреслює, що попри загрозу, стан систем ППО України наразі не викликає паніки:

– За словами джерела, наближеного до українських військових, «Україна постійно має потребу у збільшенні поставок, адже ніколи не буває забагато зброї — це необхідно для планування майбутніх операцій. Проте на сьогоднішній момент системи ППО цілком вистачає на залишок року».

Варто зауважити, що Київ вже продемонстрував здатність завдавати потужних контрударів, згадуючи масштабну спеціальну операцію під назвою “Павутина” та інші цілеспрямовані удари по об’єктах у глибині російської території. Метою цих дальніх операцій є підрив ресурсів і можливостей Росії вести масштабну повітряну війну.

Незважаючи на це, Росія продовжує нарощувати свої оборонні потужності. Хоча Путін нещодавно заявив про намір скоротити військові витрати у 2026 році, експерти сумніваються в реальності цього кроку. Майкл Кофман відзначає:

– «Росія регулярно оголошує про плани знизити витрати на оборону, але це жодним чином не відображає їхні справжні дії».

У ніч на 29 червня Росія здійснила безпрецедентний ракетно-дроновий обстріл України, застосувавши рекордну кількість засобів повітряного нападу – 537 одиниць. Зусиллями авіації, зенітних ракетних військ, підрозділів радіоелектронної боротьби, безпілотних систем і мобільних вогневих груп Сил оборони України повітряні атаки були успішно відбиті.

Зацікавлені також можуть ознайомитись із подальшими новинами з цієї тематики.

Автор

  • Христина Левченко

    Міська репортерша. У центрі її уваги — життя столиці, інфраструктура, влада і люди.
    Гасло: «Київ змінюється щодня. Я — фіксую кожну мить».

різне

Залишити коментар