Перевірка документів / © Associated Press
В Україні під час рейдових перевірок інспектори контролюють діяльність водіїв, зокрема перевіряють наявність необхідних документів, які мають бути при собі.
Про це повідомляє Державна служба України з безпеки на транспорті (ДСБТ-УКРТРАНСПБЕЗПЕКА).
Перевірка документів та контролю діяльності водіїв
Під час внутрішніх пасажирських перевезень інспектор здійснює перевірку таких аспектів:
-
Наявність та надання водієм для перевірки таких документів:
- підтвердження кваліфікації водія відповідної категорії;
- реєстраційні документи на транспортний засіб;
- паспорт маршруту з позначеннями «В», до якого входять, зокрема, копія договору з замовником послуг та сам паспорт маршруту;
- протокол перевірки технічного стану транспортного засобу;
- договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності;
- при управлінні автобусом на маршруті довжиною до 50 км включно — індивідуальну контрольну книжку водія або копію графіка змін водіїв, або карту водія, або інформацію з діючого та повіреного тахографа (заповнені реєстраційні списки режиму роботи та відпочинку водіїв, тахокарти в кількості, встановленій ЄС), або за наявності цифрового тахографа — роздруковані на паперовому носії дані про робочі години та відпочинок водіїв;
- при управлінні автобусом на маршруті довжиною понад 50 км — картку водія або інформацію з діючого та повіреного тахографа (заповнені реєстраційні списки режиму роботи та відпочинку водіїв, тахокарти у кількості, встановленій ЄС), або бланк підтвердження діяльності, або у разі обладнання транспортного засобу цифровим тахографом — роздруковану на паперовому носії інформацію про роботу й відпочинок водія (водіїв).
-
Дотримання водієм автобуса затвердженого розкладу руху та маршруту.
-
Виконання водієм режиму роботи та відпочинку.
-
Оснащення колісного транспортного засобу вогнегасником.
-
Наявність у салоні автобуса транспортних засобів відповідно до вимог правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту.
-
Розміщення у салоні автобуса такої інформації:
- витяг із Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту з описом прав та обов’язків водія і пасажира; для міських маршрутів — витяг із Правил користування міським пасажирським автомобільним транспортом;
- означення входу та виходу;
- відомості про розмір штрафу за безквитковий проїзд та перевезення неоплаченого багажу;
- інформація про автомобільного перевізника, укладений договір страхування відповідальності (дата укладення, номер), страхову компанію (найменування, місцезнаходження, контактні дані), а також розмір страхової суми;
- загальна пасажиромісткість із зазначенням кількості сидячих місць для пасажирів;
- вказівка місць розташування аварійних виходів (з описом способу їх відчинення), вогнегасника, аптечки та кнопки зовнішньої зупинки;
- написи «Не курити», «Місце для пасажирів з дітьми та особами з інвалідністю», що дублюються міжнародними символами доступності та знаком дитячого візка (для міських і приміських маршрутів);
- нумерація місць під час міжміських та міжнародних перевезень.
-
Наявність у водія відповідної ліцензії на здійснення господарської діяльності з надання послуг з пасажирських перевезень.
-
Виконання водієм приписів щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства України у сфері автомобільного транспорту.
Особливості інших видів перевезень
Державна служба також підготувала детальні рекомендації для водіїв, які виконують перевезення згідно з різними напрямками:
- міжнародні перевезення пасажирів і вантажів резидентами України;
- міжнародні перевезення пасажирів і вантажів нерезидентами;
- внутрішні пасажирські перевезення на таксі;
- внутрішні пасажирські перевезення нерегулярного типу;
- внутрішні пасажирські перевезення регулярного характеру;
- міжнародні перевезення пасажирів і вантажів, здійснювані резидентами України;
- вантажні перевезення у внутрішньому сполученні.
Детальна інформація щодо переліку необхідних документів для кожного з цих напрямків оприлюднена у публікації «Укртрансбезпеки».
Раніше повідомлялося, що нові дорожні знаки не завжди зрозумілі з першого погляду, особливо коли йдеться про інновації, впроваджені в інших країнах. Один із таких — синій квадрат із білим ромбом. Цей знак знаходить активне поширення у країнах Європейського Союзу, зокрема у Франції, та виконує функцію регулювання руху смуг для карпулінгу.
Карпулінг — це поїздки, під час яких у транспортному засобі одночасно перебуває кілька пасажирів. Ініціатива має екологічний та практичний характер: менше автомобілів на дорогах означає зниження заторів і зменшення викидів вуглекислого газу (CO₂). Смуги, позначені цим знаком, резервуються виключно для: