Курська область – NYT розповіла про мешканців, які залишилися після відступу ЗСУ — УНІАН

Христина Левченко

13 Липня, 2025

Мешканці Курської області зауважували на позитивному ставленні з боку українських військових, проте водночас продовжують сприймати інформацію, поширювану російською пропагандою.


Фото і коментар до нього:
Мешканці Курщини висловлювали надію, що Дональд Трамп сприятиме припиненню війни між Україною та Росією. (Колаж УНІАН, скриншот, фото 22 ОМБр)


У результаті несподіваного наступу Збройних сил України на територію Курської області минулого літа було захоплено невелике містечко Суджа, де розташована транзитна станція газопроводу. Крім того, українські військові утримували смугу сусідньої сільської місцевості, яка була оточена довколишніми селами. Як повідомляє The New York Times, бойові дії тривали навколо цивільного населення, яке опинилося у пастці на кілька місяців, зокрема під постійними російськими бомбардуваннями.

Місцеві жителі пережили сувору російську зиму з обмеженим доступом до тепла, медикаментів та інших необхідних ресурсів.

«Людей необхідно було евакуювати», – заявила 47-річна Оксана Лободова у коментарі журналістам. Її сестра втекла з села Черкаське Порічне на Курщині, тоді як їхня мати залишилася в сусідньому Руському Порічному. Востаннє вони спілкувалися у серпні.

Жінка підкреслила драматизм ситуації:

  • Сім місяців зимою — без води, їжі, ліків, зв’язку та електроенергії, — страждали переважно хворі пенсіонери.

Варто відзначити, що багато мешканців Курської області мають родинні зв’язки з Україною. Тому війну вони часто сприймають як «боротьбу сім’ї проти сім’ї».

  • Вони воюють проти своїх же. Сусідів по життю. Половина наших родичів — це українці, — наголосила Лободова. Вона також зазначила, що члени її родини живуть у Харкові.

  • Слава Богу, що ми — жінки, і нас не можуть мобілізувати або змусити воювати одна проти одної, — додала вона.

76-річна Любов Блащук, яка переїхала до Суджі у 1986 році з Західної України, розповіла для The New York Times, що за радянських часів «все було єдиним». Водночас вона повторила основні наративи російської пропаганди, зокрема твердження про те, що розширення НАТО стало причиною війни. Крім того, вона вважає українців жертвами пропаганди, які звинувачують у конфлікті президента Росії Володимира Путіна.

  • Гаразд, нехай він і винен. Але потрібно докласти чимало зусиль, щоб так перекрутити свідомість людей, — цинічно зауважила жінка.

Водночас переселенці з Суджі відзначали шанобливе ставлення українських військових до цивільного населення під час їхнього перебування в місті. Воїни надавали медичну та іншу допомогу місцевим жителям.

  • Вони нас не чіпали. Ні росіяни, ні українці — вони воювали між собою, але жоден не чіпав мирних жителів, — повідомила Блащук.

Інша місцева жителька, Ольга Новосьолова, розповіла, що українські військові прибули до Суджі з дружнім привітанням:

«Доброго дня, слов’яни. Ми не шкодимо цивільним».

За її словами, це було єдиною офіційною промовою військових.

  • Проте обстановка залишалася напруженою: численні патрулі могли зупинити людину кілька разів навіть під час прогулянки з собакою, — додала вона.

Після цього несподівано відбулося повернення російської армії до регіону.

Одного дня хтось постукав у двері. Коли я вийшла, побачила чоловіків у брудному одязі з червоними пов’язками на рукавах. Я застигла, потерла очі, повернулася до хати й зачинила двері. Тоді почула голос ззовні: «Вона не дуже рада нас бачити», — пригадує Новосьолова.

Багато мешканців Курської області відкрито висловлюють прагнення до закінчення війни.

  • Всі чекали, що Трамп припинить цю війну і принесе мир, — наголосила Любов Блащук.

Ситуація на Курщині — останні Новини

  • Наприкінці червня головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що українські військові контролюють близько 90 квадратних кілометрів території у Курській області.
  • За його словами, українська Курська операція відтягнула майже 63 тисячі російських військових, а разом із підрозділами з Північної Кореї — близько 70 тисяч.
  • Операція сприяла зменшенню ворожого тиску на основних напрямках і дала змогу провести перегрупування українських сил.
  • Водночас, зауважив Сирський, завдяки цій операції досі не відбулося взяття ворогом міста Покровськ, яке планувалося ще з вересня 2024 року.

Також повідомлялося про інцидент, коли мародери в Курській області знищили начальника військової поліції Суджанського району Олексія Жарова, який намагався затримати їх. Цей офіцер служив у Коренівському, Глушківському та Суджанському районах і за словами губернатора Курщини Олександра Хінштейна, допомагав жителям, які залишилися в прикордонній зоні.


Вас також можуть зацікавити новини:

Автор

  • Христина Левченко

    Міська репортерша. У центрі її уваги — життя столиці, інфраструктура, влада і люди.
    Гасло: «Київ змінюється щодня. Я — фіксую кожну мить».

різне

Залишити коментар