Київ направляє 260 млн грн на створення системи протидії дронам – новини LB.ua

Христина Левченко

11 Липня, 2025

Начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко повідомив, що з бюджету столиці виділено 260 мільйонів гривень на впровадження системи перехоплення ворожих дронів.

За словами Ткаченка, у відповідь на доручення Президента України Володимира Зеленського запускається комплексна система протидії повітряним загрозам у вигляді ворожих безпілотних літальних апаратів, що прямують до Києва.

У рамках масштабного проєкту «Чисте небо» столиця залучає фінансові ресурси для створення надійного захисту повітряного простору за допомогою вітчизняних дронів-перехоплювачів.

Вказані кошти будуть спрямовані не лише на закупівлю технічних засобів, а й на розробку ефективної системи оперативного реагування, зокрема:

– Розгортання спеціалізованого центру підготовки операторів, де фахівці навчатимуться керувати дронами-перехоплювачами;
– Формування додаткових мобільних підрозділів, які нестимуть чергування як у межах міста, так і на підступах до нього.

Паралельно ведеться робота щодо залучення позабюджетних фінансових джерел.

Як зазначив керівник КМВА, співпраця ведеться у тісній координації з Генеральним штабом Збройних Сил України, Повітряними Силами та силами оборони, що дозволяє досягати максимальної взаємодії з системою протиповітряної оборони.

За декілька місяців пілотного запуску проєкт «Чисте небо» на Київщині вже продемонстрував свою ефективність — було перехоплено майже 550 ворожих безпілотних літальних апаратів.

Раніше у інтерв’ю LB.ua заступник голови КМДА Олег Куявський розповів про активну участь міської влади Києва у розробках та виробництві нових моделей безпілотників для протидії шахедним атакам на столицю.

Наразі з міського бюджету столиці вже виділено близько 5 мільярдів гривень на реалізацію програми «Захисник Києва», і найближчим часом планується додатково залучити ще 2 мільярди гривень. Ці кошти першочергово спрямовуються на підтримку виробництва БПЛА, призначених для відбиття повітряних атак.

Варто зазначити, що столичний бюджет уже профінансував одну з інноваційних розробок, яка пов’язана з вогневими засобами, що працюють на основі штучного інтелекту.

Детальніше про співпрацю Києва із силами оборони, про школу пілотів БПЛА, створену в Київському навчальному центрі, а також про набір чиновників до мобільно-вогневих підрозділів можна дізнатися з матеріалу «Раніше ми акцентували на допомозі фронту, а зараз самому Києву потрібні кошти для посилення вогневого захисту».

Автор

  • Христина Левченко

    Міська репортерша. У центрі її уваги — життя столиці, інфраструктура, влада і люди.
    Гасло: «Київ змінюється щодня. Я — фіксую кожну мить».

різне

Залишити коментар