Окупанти дедалі активніше обстрілюють Україну за допомогою дронів, тоді як засобів протиповітряної оборони явно бракує, наголошує засновник компанії з виробництва ударних безпілотних літальних апаратів (БПЛА).
Зараз спостерігається тенденція до інтенсивного нарощування авіаційних атак з боку Росії, країни-агресорки, яка застосовує безпілотники проти України. Військовий і підприємствовець у сфері виробництва ударних БПЛА Валерій Боровик у коментарі для ТСН.ua звернув увагу, що ситуація змінилася, і Київ може опинитися серед найменш захищених міст від ударів російських дронів через масштабування обстрілів.
Основні тези Валерія Боровика:
- Росія посилює атаку на Україну дронами.
- Київ через нарощування обстрілів з боку окупантів може стати одним із найуразливіших міст у плані оборони від дронів.
- Іноземні союзники не повинні блокувати допомогу Україні, завдяки чому ситуація могла би покращитись.
Відомо, що в Росії активно розвивається виробництво дронів-камікадзе типу "Шахед". За словами Боровика, хоч не варто очікувати катастрофічного стрибка, коли Росія зможе випускати тисячі таких апаратів на добу, поступове збільшення обсягів виробництва у 10–20% щомісяця — цілком реалістичне за умови збереження нинішніх темпів розвитку.
«Потрібно готуватися до такого нарощування», — підкреслив військовий.
За його словами, поточна система протиповітряної оборони не встигає ефективно реагувати на зростання кількості атак. Кінетичне знешкодження, зокрема шляхом використання кулеметів мобільних вогневих груп, виявилося менш дієвим:
- Дрони "Шахед" літають на висотах понад 2-3 км, що унеможливлює їх ураження кулеметним вогнем.
- Частину ворожих безпілотників вдається збити за допомогою інших тактичних прийомів, але загальна ефективність ППО знизилася.
Крім того, Боровик зауважив, що Росія не лише збільшує випуск дронів, а й нарощує виробництво ракет, при цьому кількість систем протиповітряної оборони типу Patriot не зростає. Він наголосив, що цей заклик адресований передусім іноземним партнерам України, які мають пришвидшити передачу ударних засобів:
- Постачання відповідних ударних компонентів допоможе знищувати виробничі потужності ворога на його території.
Наразі вітчизняні ракетні можливості України не дозволяють виконувати такі завдання досить ефективно.
Військовий також акцентував увагу на необхідності розвитку нетрадиційних засобів протиповітряної оборони, які раніше залишалися поза увагою:
- Значна увага приділяється створенню дронів-перехоплювачів.
- Важливим є нарощування засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ) та авіаційних ресурсів.
- Необхідні операції типу «Павутина», а також удари по виробничих об’єктах і диверсійна діяльність на території Росії.
Останні події:
- Російські окупанти вдарили по Харкову новим дроном. Лише за минулий тиждень там відбулося 16 атак, в основному за участі дронів-камікадзе "Шахед".
- Українців попередили про зростання небезпеки у зв’язку з нарощуванням виробництва безпілотників у Росії. Очікується, що до кінця 2025 року окупанти матимуть змогу запускати до 1000 дронів за ніч.
Також начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов повідомив, що конфлікт на Близькому Сході мало вплине на дрони в арсеналі РФ. Він оцінив залежність Росії від Ірану як незначну та пояснив, чому постачання окремих компонентів не є критичними.
Інформаційна довідка:
Що таке дрон Shahed?
Це іранський безпілотний літальний апарат-снаряд із заявленою дальністю польоту від 1000 до 2000 км. Іранські дрони під назвою "Герань-2" активно застосовуються російськими військами під час атак по мирних містах України. За деякими даними, у 2023 році в Росії почали використовувати власну версію такого дрона.
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити редакції.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред.