Голова Золочівської районної ради Орест Кавецький у своїй декларації вказав вартість автомобіля BMW X6, яка виявилася у 20 разів нижчою за ринкову ціну.
Журналісти видання NGL.media проаналізували декларації представників влади, правоохоронних органів, міських голів та народних депутатів і виявили сотні випадків заниження вартості транспортних засобів. За результатами дослідження, 20 посадовців із Львівської області надали неправдиву інформацію про реальну вартість своїх автомобілів.
Зокрема, варто звернути увагу на такі випадки:
– У 2023 році дружина голови Стрийської районної ради Михайла Лучечка, Оксана, придбала автомобіль Honda M-NV 2022 року випуску. У декларації вартість транспортного засобу зазначена на рівні 10 тисяч гривень, що на той час становило близько 275 доларів США. Проте середня ціна такого автомобіля на платформі Auto.ria зараз сягає 20,3 тисяч доларів. Таким чином, задекларована ціна становить лише приблизно 1,4 % від реальної вартості.
– Голова Золочівської районної ради Орест Кавецький повідомив, що його дружина Христина Кавецька користується позашляховиком BMW X6 2022 року випуску. Автомобіль офіційно зареєстрований на матір Христини – Марію Карвацьку. У декларації ж вартість цього авто зазначена у розмірі 100 тисяч гривень, що приблизно в 20 разів менше за найнижчу ціну аналогічних моделей на Auto.ria. У коментарі NGL.media Орест Кавецький пояснив, що вказав ціну, отриману від дружини.
– У 2024 році співробітниця Головного управління поліції у Львівській області Оксана Ясінська придбала Renault Zoe 2022 року випуску. В декларації відображена ціна автомобіля – 10 тис. гривень (245 доларів на момент придбання), тоді як середня ринкова вартість такої машини складає близько 15,5 тисяч доларів. За підрахунками журналістів NGL.media, вона занизила реальну вартість на 98,4 %.
Детальний перелік декларантів із Львівщини, які зазначили неправдиво занижені ціни на свої автомобілі, представлений нижче.
Основною підставою для включення автомобілів до декларацій є фактичне набуття власності транспортного засобу декларантом або членом його сім’ї. Додатковою причиною для декларації є користування транспортним засобом, власником якого є інша особа. За даними NGL.media, кількість випадків придбання надзвичайно дешевих автомобілів значно більша, ніж наведено в офіційних документах.
Юрист Центру протидії корупції Олексій Бойко наголосив, що занизька оцінка майна може свідчити про приховування активів або про отримання нелегального хабаря. Він також зазначив, що майже всі зафіксовані випадки в деклараціях пов’язані з відсутністю офіційного джерела доходів.
«Сьогодні людині продали автомобіль за 10 тисяч гривень, а згодом можуть попросити зробити щось натомість», – прокоментував Олексій Бойко.
Він додав, що заниження вартості майна може кваліфікуватись як незаконне збагачення, подання недостовірної інформації в декларації, необґрунтованість активів, а також порушення законодавства під час отримання подарунків.
Якщо ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.