На думку міністра Бланара, конфлікт між Україною та Російською Федерацією не має військового розв’язання, тому важливо запобігти йому шляхом дипломатичних заходів та дотримання норм міжнародного права. За його словами, необхідно повернутися до принципів міжнародного права і разом шукати можливості для комунікації з Росією.
Міністр також підкреслив, що Захід повинен віднайти механізми співпраці з Російською Федерацією. Зокрема, він не виключає можливість пом’якшення ставлення до Москви, навіть допускаючи прощення за те, що сталося.
Бланар зазначив:
1. Важливість дотримання міжнародного права.
2. Пошук шляхів для діалогу з Росією.
3. Можливість прощення Москви в контексті подолання кризи.
Паралельно варто звернути увагу на позицію Словаччини, яка разом з Угорщиною традиційно виступає проти ухвалення рішень, що підтримують Україну, та накладає вето на санкції проти Росії. Нещодавно стало відомо, що Словаччина не знімає блокування з 18-го пакета санкцій, запроваджених Європейським Союзом проти РФ. У зв’язку з цим, впровадження цих обмежень може бути відтерміноване, ймовірно, принаймні до наступного тижня.
Крім того, за словами міністра Бланара, Словаччина припинить накладати вето на санкції лише після того, як ЄС надасть гарантії щодо пом’якшення наслідків відмови від російських джерел енергії.
Зазначені ключові факти:
– Словаччина та Угорщина традиційно блокують рішення на підтримку України.
– Словаччина зберігає вето на 18-й пакет санкцій проти РФ.
– Впровадження обмежень може бути відкладене.
– Зміна позиції Словаччини залежить від гарантій ЄС щодо енергетичного переходу.
Для оперативного та важливого інформування про війну Росії проти України рекомендуємо стежити за новинами на каналі РБК-Україна в Telegram.